2020 Medicana Hastaneleri Hemşire Alım Başvurusu

2020 Medicana Hastaneleri hemşire alım başvuru nasıl yapılır, şartları ve çalışma koşulları nelerdir? Medicana Hastanesi başvuruları online ortamdan yapılabilmektedir. Hastane hakkında merak edilen bilgilere ve başvurunun nasıl yapılacağına yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

2020 Medicana Hastaneleri Hemşire Alım Başvurusu

Medicana hastanesi hemşire alım başvuruları, ilgili hastanenin resmi internet sayfası üzerinden online olarak yapılmaktadır. Ülkemizin pek çok farklı bölgesinde hizmet sunan bu hastane, her sene düzenli personel alımları yapan ve sağlık sektöründe kendisini kanıtlamış olan oldukça başarılı hastanelerden bir tanesi olarak faaliyetlerine devam eder. Hastanenin gerek kadrosunun sağlamlığı olsun gerekse teknolojik açıdan donanımı olsun, hastaneden sağlık hizmeti alan kişiler ve çalışan personelleri açısından oldukça idealdir. Medicana hastanesi her yıl sadece hemşirelik alanında değil sağlık personelleri alanında yüzlerce başvuru almaktadır. Bu yüzden hastanenin bünyesine katılmak isteyen kişiler, hastanenin kendisinden beklemiş olduğu şartları sağlayarak iş başvurusunda bulunabilirler.

Ayrıca Yaşam Hastaneleri hemşire alım başvurularını inceleyebilirsiniz.

Medicana Hastanesine Hemşire Alım Başvuruları İçin Nasıl Başvuruda Bulunulur?

Medicana hastanesine başvuruda bulunmak isteyen kişiler için hastane tarafından belirlenmiş iki yol vardır. İlk yok başvuru yapan kişilerin işini oldukça kolaylaştıran online başvurudur. Hastanenin resmi internet sitesi üzerinde yer alan insan kaynakları kısmından başvuru formu doldurularak online başvuru yapmak mümkündür. Oldukça basit bir işlem olan ve hızlıca yapılan bu başvuru yöntemi ile kişiler, başvurularını anından ve oldukları yerden gerçekleştirebilirler. Medicana hastanesinin iş başvurusu için sunmuş olduğu diğer yol ise insan kaynaklarına gelerek direk yapılan başvurulardır. Ancak teknoloji çağında olunması ve internetin artık insanların sürekli elinin altında olması sebebiyle genellikle hastaneye yapılan iş başvuruları online sistem üzerinden yürütülmektedir.

Medicana Hastanesine Hemşire Alım Başvuruları İşlemleri Nelerdir?

Medicana hastanesine başvuruda bulunmak isteyen kişiler için yapılması gereken başvuru işlemleri sırasıyla şunlardır;

 • Hastaneye hemşirelik için başvuruda bulunacak olan kişiler öncelikle Medicana hastanesinin resmi internet sayfası olan https://www.medicana.com.tr/ linkine tıklayarak giriş yaparlar.
 • Açılan sayfa üstünde yer alan “Kurumsal” kısmına tıklanır.
 • Gelen sayfa üzerinden “İnsan Kaynakları” kısmı seçilir.
 • Belirtilen sekme tıklanarak sonraki sayfada yer alan “Açık Pozisyonlar” kısmı tıklanır.
 • Gelen sayfada eğer hastanede açık bir pozisyon varsa kişinin alanıyla, ilgili olan alana tıklanarak başvuru formu doldurulur.

Yukarıda belirtilen adımlar Medicana Hastanesinde çalışmak isteyen kişilerin sırasıyla yapması gereken adımlardır. Yukarıdaki başvuru işlemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, başvurulan alanda hastanenin mevcut bir açığının bulunması ve bu alana başvuru yapılabiliyor olmaktır. Ancak hemşirelik yapmak isteyen kişilerin bu alanla ilgili hastanede yer alan insan kaynakları alanında herhangi bir açığı yoksa, kişiler genel değerlendirmeye alınması için başvuru formlarını doldurarak gönderebilirler. Böylelikle hastanede olacak olan ani bir açık pozisyonda hastane tarafından değerlendirmeye alınmanız mümkündür.

Fizyoterapist alımı yapan kuruluşlara bakabilirsiniz.

Medica Hastanesi Hemşire Alımı Başvurusunda Sağlanması Gereken Şartlar Nelerdir?

Medicana hastanesinde hemşire olarak çalışmak isteyen ve başvuruda bulunacak olan kişilerin sağlaması gereken şartlar, hastanenin kendi kuralları çerçevesinde sağlanmasını beklemiş olduğu şartladır. Buna göre şartlara uyum sağlayamayan başvurular hastane tarafından değerlendirmeye dahi alınmaz. Medicana hastanesine hemşirelik kadrosu için başvuruda bulunacak olan kişilerin sağlaması gereken şartlar şunlardır;

 • Başvuru yapacak olan kişinin ilgili bölümden ön lisans ya da lisans programlarını başarıyla tamamlamış olması,
 • Hemşirelik için başvuru yapacak olan adayların bu alanda en az 2 yıl deneyim kazanmış olmaları,
 • Çalışma prensiplerine ve sorumluluklarına uyabilecek olması,
 • Esnek çalışma saatlerine uyabilmesi ve hastanenin ekip ruhuna sahip olması,
 • Yaptığı işi benimseyebilmesi ve hastaların her şeyden önce memnuniyetini sağlayabilecek olması,
 • Hasta güvenliğini ön planda tutması,
 • Mesleki açıdan tüm donanıma ve yeterliliğe sahip olması,

Yukarıda verilen şartlar Medicana Hastanesinde çalışmak isteyen kişilerin sağlaması gereken şartlardır. Bu şartları sağlayan kişiler, hastaneye iş başvurusunda bulanabilirler.

Sağlık Danışmanı
Sağlık Danışmanı
Doktor, hekim veya tabip, tıp alanında çalışan profesyoneller, Hastalık, tanı, tedavi, güzellik, bitkisel tedavi ve ilaçlar hakkında bilgilendirme platformunda güncel ve faydalı içerikler sunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.