2020 Şehir Hastaneleri Personel Alımları

Şehir Hastaneleri personel alımları gerekli şartlar nelerdir, çalışma koşulları ve maaşları nasıldır? Personel ilanıyla ilgili bilgilerin bir kısmı Türkiye İş Kurumu sayfasında yer almaktadır. Yapmanız gereken işlemlere detaylı biçimde yazımızdan bakabilir ve işleminizi tamamlayabilirsiniz.

2020 Şehir Hastaneleri Personel Alımları

Şehir hastaneleri için personel alımları için gerekli şartlar yayımlandı. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre farklı kadrolardan personel alımı yapılacağı açıklanmıştır. Şimdi ilk duyurular yayımlanmaya başladı. Türkiye İş Kurumu sayfası üzerinden ilanlara giriş yaptığınız zaman konu hakkında detaylara ulaşabilirsiniz. Personel alımı hakkında kişilerin sağlamaları gereken koşullar bu ilanlarda yer almaktadır. Yapılan açıklamaya göre en az ilk öğretim mezunu olan adaylar ilan için başvuru yapabilecekler. İlanlarda belli bir ilan numarası bulunuyor. Bu numaralar üzerinden gerekli takipler yapılabilir.

Askeriye sağlık memuru alımlarına dair bilgiler yazımızda bulunmaktadır.

2020 Şehir Hastaneleri Personel Alımları için Sağlanması Gereken Koşullar Nelerdir?

Şehir hastaneleri için personel alımları için gerekli koşullar sağlandıktan sonra başvurular yapılmalıdır. Ya şartından tutun öğrenim yaşına kadar insanların sağlamaları gereken belli koşullar bulunuyor. Bu koşulları sağlamayan kişilerin yaptıkları başvurular kabul edilmiyor. Bu şartlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Erkek adaylar için askerlik görevinin tamamlanmış olması gerekir.
 • İlana başvuru yapan kişilerin en az 22 yaşında olmaları gerekir.
 • İlan başvurusu yapanların 40 yaşından küçük olmaları gerekir.
 • Başvuru yapan kişilerin en az ilk öğretim mezunu olmaları gerekir.
 • Kişilerin güvenlik soruşturmalarının olumlu olması gerekir.
 • Başvuru yapan kişinin kamu haklarından mahrum olmaması gerekir.
 • Kişilerin sağlık sorunu bulunmamalıdır.

Personel alımı için başvuru yaparken bu şartları yerine getirdiğinizden emin olun. Aksi halde yapacağınız başvurular reddedilecektir.

2020 Şehir Hastaneleri Personel Alımları Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?

Şehir hastaneleri için personel alımları için başvuru işlemleri yapılması istendiği zaman kişilerin taleplerini Türkiye İş Kurumu üzerinden firmalara bildirmeleri gerekir. İlan başvuru süreci şu an açıktır fakat yalnızca belli bir süre için devam edecektir. Son gün 2020 senesi için 26 Temmuz olarak belirlenmiştir. İlan başvurularını görüntülemek için ilk olarak İŞKUR sitesine giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yapmanız gerekecektir. Sisteme giriş yaptıktan sonra ilan metni kısmına gelin ve başvurularınızı tamamlayın.

İmperial Hastanesi hemşire alım başvurusunu da inceleyebilirsiniz.

Hizmet Vermeye Başlayan Şehir Hastaneleri Nelerdir?

Hizmet vermeye başlayan şehir hastaneleri ve bu hastanelerin yatak kapasiteleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Kayseri şehir hastanesi bin 607 yatak kapasitesi ile,
 • Mersin şehir hastanesi bin 294 yatak kapasitesi ile,
 • Yozgat şehir hastanesi 475 yatak kapasitesi ile,
 • Manisa şehir hastanesi 558 yatak kapasitesi ile,
 • Adana şehir hastanesi bin 550 yatak kapasitesi ile,
 • Elazığ şehir hastanesi bin 38 yatak kapasitesi ile,
 • Isparta şehir hastanesi 755 yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir.

2020 Yılında Açılması Planlanan Şehir Hastaneleri Nelerdir?

2020 senesinde açılması istenen şehir hastanesi sayısı 3’tür. Bu hastaneler şu şekilde sıralanabilir:

 • Bursa Şehir Hastaneleri,
 • Ankara Bilkent Şehir Hastaneleri,
 • Ankara Etlik Şehir Hastaneleri açılacaktır.

Bunlardan en yüksek yatak kapasitesi olan Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’dir. Toplam yatak kapasitesi 3 bin 704’tür. İkinci sırada 3 bin 577 ile Ankara Etlik Şehir Hastanesi vardır. Son olarak Bursa Şehir Hastanesi gelir. Bu hastanenin yatak kapasitesi yalnızca bin 355’tür. Toplam 3 hastane ile birlikte elde edilen yatak kapasitesi 8 bin 636 eder. Bu hastanelerin her birinin personel alımı yapacağı bilinmektedir.

2018 yılında ilk olarak Kayseri Şehir Hastanesi’nin hasta kabulüne başladığı bilinmektedir. Kayseri Şehir Hastanesi’ni takiben, Doğu Anadolu bölgesinde çeşitli şehir hastaneleri hizmet vermeye başlamıştır. Personel alımı yapılabilecek bu hastaneler için siz de iş bulabilirsiniz. İş için şartları yerine getirdiğinizden eminseniz başvuru yapabilirsiniz.

Sağlık Danışmanı
Sağlık Danışmanı
Doktor, hekim veya tabip, tıp alanında çalışan profesyoneller, Hastalık, tanı, tedavi, güzellik, bitkisel tedavi ve ilaçlar hakkında bilgilendirme platformunda güncel ve faydalı içerikler sunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.