2020 Üniversite Hastaneleri Personel Alımları

Üniversite Hastaneleri personel alımı koşulları, gerekli şartlar, çalışma olanakları ve maaşları nasıldır? Üniversite Hastaneleri ile ilgili gerekli bilgilere yazımız içerisinden bakabilirsiniz. Yazımızda memur olma hayali kuran kişilerin yapacağı işlemlerin tüm bilgileri yer almaktadır.

2020 Üniversite Hastaneleri Personel Alımları

Üniversite hastaneleri için personel alımları başladı. Memur olma hayali olan kişiler bu ilanlara başvuru yaparak hayallerini gerçekleştirebilirler. 2020 ilk ayı içinde bir çok kamu kurum ve kuruluşlarının önemli miktarda memur alımı yapacağı belirlenmiştir. Personel alımı haberi Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile vatandaşlara sunuldu. KPSS puanı olmayan kişiler de bu ilanlara başvuru yapabiliyorlar. İster lise mezunu olun, ister lisans bu ilanlara eğitim durumunuzu belirterek başvuru yapabilirsiniz. İŞKUR tarafından yapılan açıklamaya göre bu alımlar sayesinde işsizlik problemine bir ölçüde çözüm bulunacağı konuşuluyor.

Güven Hastaneleri hemşire alım başvurusunu inceleyebilirsiniz.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Necmettin Erbakan Üniversitesi tarafından yapılan sözleşmeli personel alımı gerçekleşecek. Yapılan açıklamaya göre alımlar 7 farklı kadrodan yapılacak. Şu an açık olan kadrolar ve personel sayıları şu şekildedir:

 • 2 tane sağlık teknikeri,
 • 15 tane hemşire,
 • Diyaliz bölümünden mezun 3 tane sağlık teknikeri alınacaktır.

Alımı gerçekleşecek olan personelin hemşireler için lisans mezunu olması gerekir. Sağlık teknikerleri ise tbbi laboratuar ön lisans programından mezun olmuş olmalıdır. Bu kişilerin en az 2 sene yataklı tedavi kurumlarında tecrübeye sahip olmaları gerekiyor. Kişilerin geçmiş tecrübelerini belgeler ile belgelendirmeleri gerekiyor. Diyaliz bölümü ön lisans programı mezunlarının da aynı şekilde yataklı sektörde 2 sene tecrübesi bulunması gerekiyor.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Kadroları Nedir?

Necmettin Erbakan Üniversitesi tarafından yapılan sözleşmeli personel alımı kadroları aşağıdaki gibidir:

 • 3 fizyoterapist alınacaktır. Bu kişilerin rehabilitasyon bölümü lisans mezunu olması gerekiyor. Kişilerin daha önceden 2 sene tecrübesi olmalıdır.
 • 5 diyetisyen alımı yapılacaktır. Diyetisyenlerin yüksek öğretim kurumlarından beslenme ve diyetetik bölümünden lisans mezunu olmaları gerekiyor.
 • 5 tane psikolog alımı gerçekleşecektir. Psikolog olarak başvuru yapan kişilerin yüksek öğretim kurumlarından lisans seviyesinde diploma almış olmaları gerekiyor.
 • 3 tane biyolog alımı gerçekleştirilecektir.

2020 Üniversite Hastaneleri Personel Alımları için Başvuru Koşulları Nelerdir?

Üniversite hastaneleri için personel alımları için gerekli başvuru koşulları yerine getirilmeden başvuru yapmak mümkün değildir. Personel alımı başvurusu yapmadan önce aşağıdaki koşulları sağladığınızdan emin olun:

 • Görevinizi devamlı yapmaya engeliniz olmamalıdır.
 • Başvuru yapan kişinin akıl hastalığı bulunmamalıdır.
 • Başvuru yapan kişi, başvuru yaptığı tarih itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmalıdır.
 • Kişi 2018 KPSS B grubu sınavına girmiş olmalıdır.
 • Başvuru yapan kişi aranılan nitelikler konusunda gereklilikleri yerine getirmesi gerekir.
 • Başvuruda bulunan kişi herhangi bir sosyal güvenlik kurumunda yaşlılık aylığı almıyor olmalıdır.
 • Kişi yaşlılık aylığı almıyor olmalıdır.

Bu şartları taşıyan kişiler kurumların internet sitesi üzerinden başvurularını iletebilirler. Kurumların resmi internet sitesi dışından yapılan yöntemler kabul edilmeyecektir. Online işlem yapmayan kurumlar için başvuruların bizzat yapılması gerekir. Başvuru yaparken kişilerin TC kimlik belgeleri ile birlikte gerekli başvuru belgelerini tamamlamaları gerekmektedir. Başvuru belgeleri eksik olan kişilerin yaptıkları başvurular usulen reddedilecektir.

Can Hastaneleri hemşire alımı bilgilerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kamuda Personel Alımı için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Kamuda personel olmak için gerekli şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Personel alımı yapılacak kişinin en az lise ya da dengi mezunu olması gerekiyor. Erkek olan başvuru adayları için askerlik ile ilginin bulunmaması gerekiyor. Erkekler için en az 170 kadınlar için ise 160 boya sahip olmak gerekiyor. Başvuru yapılan gün itibari ile kişilerin 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor. Merkezi sınav yapılırken kişinin 30 yaşını bitirmemiş olması gerekiyor. Yani yalnızca 1988 sonrası doğumlu başvurusu kabul edilir.

Sağlık Danışmanı
Sağlık Danışmanı
Doktor, hekim veya tabip, tıp alanında çalışan profesyoneller, Hastalık, tanı, tedavi, güzellik, bitkisel tedavi ve ilaçlar hakkında bilgilendirme platformunda güncel ve faydalı içerikler sunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.