Askeriye Sağlık Memuru Alımları

Askeri sağlık memuru alımları Jandarma Genel Komutanlığı, başvuru şartları, aranan koşullar ve gerekli belgeler nelerdir? Askeri sağlık memuru alımlarında birçok hususta dikkat edilmesi gerekmektedir. Yazımız içerisinden sağlık memuru alımlarına dair tüm bilgilere kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Askeriye Sağlık Memuru Alımları

Askeriye sağlık memuru alımları, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan sağlık personeli alımlarından oldukça farklı bir sürece sahip olan alımlardır. Başvuru süreci ve işe alım süreçleri oldukça farklı olan askeriye sağlık memuru alımları her yıl aynı bakanlık gibi düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. Ancak farklı başvuru sistemine sahip olan Askeriye sağlık memuru alımları için düzenli olarak açılan ilanları takip etmek oldukça önemlidir.

Askeriye Sağlık Memuru Alımları Jandarma Genel Komutanlığı

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayınlanan ilana göre askeriye sağlık memuru alımları bu yıl için 48 kişi olarak belirlenmiştir. DPB üzerinden yayınlanan duyuruya göre yeni bir alım yapacak olan Jandarma Genel Komutanlığı, alacağı adayların genelinin lise dengi okullardan olacağını beyan etmiştir. Her yıl düzenli olarak askeri sağlık personel alımı yapan kurum bu sene de alacağı öğrencilerin Sağlık Bilimleri Üniversitesinde öğrenim göreceklerini belirtmiştir. Buna göre başvuruda bulunacak olan adaylar gerekli başvuru şartlarını yerine getirdikten sonra askeri sağlık personeli için açılan alım kadrosuna başvuruda bulunabilirler.

Medicine Hastanesi hemşire alım başvurusu detaylarını da inceleyebilirsiniz.

Askeriye Sağlık Memuru Alımları Başvuru Şartları Nelerdir?

Askeriye sağlık personeli alımı yapacağı kişiler için belirtilen başvuru şartları aşağıda verilmiştir. Verilen başvuru şartlarına uyum sağlamayan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır. Buna göre askeriye sağlık personeli olmak isteyen adayların yerine getirmeleri gereken şartlar şunlardır;

  • Başvuruda bulunacak olan adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları,
  • Lise ve dengi okullardan mezun olmuş olmaları,
  • Başvuru yapacak olan adayların 1 ocak 1998 tarihinden sonra doğmuş olmaları,
  • Özel öğrenci olarak 2. Sınıftan 3. Sınıfa geçiş yapacak olan adayların 23 yaşından gün almamış olmaları, 3.sınıfta olanlar içinse 24 yaşından gün almamış olmaları,
  • Kurum tarafından yapılacak olan güvenlik taramasında olumsuz bir duruma sahip olmamak,
  • Askeri personel olarak hizmet vereceklerinden dolayı başvuru yapan kişinin silah taşımaya ya da silahlı görev yapmaya dair herhangi bir hukuki engelinin bulunmuyor olunması,

Gibi şartlar askeri sağlık personeli alımları yapılırken adaylarda aranan şartlardır. Yukarıda verilen şartlara uyum sağlayamayan kişilerin başvuruları kurum tarafından geri gönderilecektir.

Askeri Sağlık Memurluğu Alımları İçin Başvuruda Bulunacak Olan Kişilerin Dikkat Etmeleri Gereken Genel Konular

Askeri sağlık personeli alımları için başvuruda bulunacak olan öğrencilerin genel olarak dikkat etmeleri gereken konular şunlardır;

  • Sağlık Bilimleri Üniversitesinde tabip subay olarak görev yapmak üzere Gülhane Tıp Fakültesine 30 adet erkek öğrenci alımı yapılacaktır.
  • Sağlık Bilimleri Üniversitesinde tabip subay olarak görev yapmak üzere Gülhane Diş Hekimliği Fakültesine 4 adet erkek öğrenci alımı yapılacaktır.
  • Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Sağlık Meslek Yüksek Okuluna 30 erkek öğrenci alımı yapılacaktır.

Yukarıda verilen alımlar askeri sağlık personeli alımları için belirlenen alımlardır. Ancak bunun yanı sıra başka üniversitelerde öğrenim gören öğrenciler yukarıda verilen kriterleri sağladıkları sürece askeri sağlık personeli olarak başvuru yapabileceklerdir.

Medical Park Hastanesi hemşire alım bilgilerine bakabilirsiniz.

Askeri Sağlık Personeli Alımlarında Mülakat

Askeri sağlık personeli alımları Sağlık Bakanlığı personel alımlarından oldukça farklı bir süreç olarak yürütülmektedir. Buna göre Sağlık Bakanlığında beklenen sağlık personeli alım şartları askeri personel alım şartlarında geçerli değildir. Bu yüzden askeri sağlık personeli olmak isteyen kişilerden KPSS şartı aranmamaktadır. Ancak askeri sağlık memuru olarak başvuruda bulunacak olan kişinin ilgili kurumdan mezun olurken almış olduğu ortama ve referansının iyi olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra askeri sağlık personeli seçerken yapılan başvuruların objektif bir şekilde değerlendirilebilmesi için adaylar ön başvurularının ardından kuruma mülakat için çağrılacaklardır. Yapılan mülakatlarda başarı sağlayan adaylar askeri sağlık personeli olarak hizmet vermeye başlarlar.

Sağlık Danışmanı
Sağlık Danışmanı
Doktor, hekim veya tabip, tıp alanında çalışan profesyoneller, Hastalık, tanı, tedavi, güzellik, bitkisel tedavi ve ilaçlar hakkında bilgilendirme platformunda güncel ve faydalı içerikler sunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.