Çapa Tıp Fakültesi Randevu Alma Ekranı

A+
A-

Çapa Tıp Fakültesi adresi, online randevu alma, iletişim bilgileri ve verilen hizmetlere bakabilirsiniz. Yazımız içerisinde Çapa Tıp Fakültesi’nin merak edilen tüm bilgileri yer almaktadır. Aşağıda bulunan yazımızı okuyarak detaylara ulaşabilirsiniz.

Çapa Tıp Fakültesi Randevu Alma Ekranı

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi randevu ekranı internet sitesi üzerinde bulunmaktadır. İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi, Beyazıt ve Çapa yerleşkesi olarak 2 farklı yerleşkede hizmet vermektedir. İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi randevu alabilmek için başvurabileceğiniz iletişim kanalları şunlardır:

 • Telefon numarası yöntemi ile randevu alma
 • E-randevu yöntemi ile randevu alma

Çapa Tıp Fakültesi Online Başvuru Alma

İstanbul Çapa Tıp Fakültesi e-randevu hizmeti için hastanenin resmi internet sitesini ziyaret etmek gerekmektedir. Bu yöntemi kullanmak için Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi olarak bilinen İstanbul Tıp Fakültesi’nin “ https://hastane-istanbultip.istanbul.edu.tr/tr/content/hasta-giris/hasta-randevu-hizmetleri “ adresindeki anasayfasında bulunan randevu al butonuna basmanız gerekmektedir. Randevu al butonuna bastıktan sonra karşınıza gelen ekranda talep edilen bilgileri girerek randevu alabilirsiniz. Gerekli olan bilgiler ise şöyledir:

 • TC kimlik numarası
 • Hastaya ulaşabilmek için cep telefonu numarası
 • Baba adı
 • Doğum yılı

Çapa Tıp Fakültesi randevu almak istiyorsanız, sitede bulunan güvenlik kodunu da doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Ayrıca randevunun iptal edilmemesi için randevunuzun olduğu gün, muayene saatinden en az yarım saat önce hastane de hazır bulunup , hastanede bulunun kayıt yerlerinden kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

İstanbul Üniversitesi e-randevu uygulaması, bir sonraki gün için randevu hizmetini saat 20.00‘dan sonra aktif hale getirmektedir. Randevu sistemi 7/24 hizmet vermekte ve bir gün içinde birden fazla bölüme randevu vermemektedir. Ayrıca  randevu aldığınız bölümden tekrar randevu alabilmek için randevu gününüzden 10 gün geçmesi gerekmektedir. E-randevu sistemi en fazla, randevu almak istediğiniz tarihten 3 gün sonrasına muayene için randevu vermektedir.

Ayrıca sitemizden Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi randevu detaylarına bakabilirsiniz.

Çapa Tıp Fakültesi Randevu Telefonu

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi irtibat hattı ile T.C. kimlik numarası bilginizi vererek randevu alabilmektesiniz.  İstanbul Tıp Fakültesi yani daha sık kullanılan ismi ile Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’nden, telefon ile randevu almak istiyorsanız yapmanız gereken 0212 414 24 24 numaralı telefon hattını aramaktır. Bu telefon numarasını aradığınızda karşınıza operatör çıkacaktır. Telefonun diğer ucundaki operatörü sonuna kadar dinlemeniz ve sorularına cevap vermeniz gerekmektedir. Çünkü İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi randevu verme operatörü, herkese farklı farklı yani kişiye özel sorular sormaktadır.

Çapa Tıp Fakültesi Diş Randevu

İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi randevuları, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden bağımsız olarak, diş hekimliği fakültesine yapılmaktadır. İstanbul Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesinde randevu alma yolları şu şekildedir:

 • Telefon ile randevu talebinde bulunmak
 • E-randevu olarak da bilinen internet sitesinde randevu talebinde bulunmak.

Telefon ile randevu talebinde bulunmak istiyorsanız, yurt dışı veya yurt içi farketmeksizin 0212 414 24 24 numaralı telefon numarasını arayıp randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Bir diğer randevu talebinde bulunma yöntemi ise e-randevu olarak bilinen internet üzerinde randevu alma yöntemidir. Bu yöntem için http://disrandevu.istanbul.edu.tr/mobil/login?returnUrl=%2Fhome adresine tıklamanız gerekmektedir. Ardından karşınıza gelen ekranda istenen bilgileri girerek, sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş için gerekli olan bilgiler ise şunlardır:

 • TC kimlik numarası
 • Baba adı
 • Telefon numarası

Güvenlik kodunu doğru olarak girdiğinizde sisteme giriş işleminiz tamamlanmaktadır. Sisteme girdikten sonra laboratuvar sonuçlarınızı da görüntüleyebilirsiniz.

9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi randevu alma yazımıza da bakabilirsiniz.

Çapa Tıp Fakültesi Randevu Saatleri

Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi randevu saatleri için genel bir düzenleme bulunmamaktadır. Her bölüm kendine uygun mesai saatleri içerisinde randevu vermektedir. Bu sebeple Çapa Tıp Fakültesi randevu hattını gün içinde arayarak, randevu almak istediğiniz bölümle ilgili bilgi edinmeniz gerekmektedir.  

Sağlık Danışmanı
Sağlık Danışmanı
Doktor, hekim veya tabip, tıp alanında çalışan profesyoneller, Hastalık, tanı, tedavi, güzellik, bitkisel tedavi ve ilaçlar hakkında bilgilendirme platformunda güncel ve faydalı içerikler sunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.