Driclor Kanser Yapar mı?

Driclor kanser yapar mı, zararları nelerdir ve nasıl kullanılmalıdır? Driclor hakkında merak edilen soruların cevaplarına yazımızdan ulaşabilirsiniz. Driclorun kanser yapması hakkında kesin bir çalışma sonucu bulunmamaktadır. Sizde driclor ile ilgili bilgilere ulaşmak istiyorsanız, yazımızı inceleyebilirsiniz.

Driclor Kanser Yapar mı?

Driclor kanser yapması halen tartışmalı olan bir konudur. Henüz konu hakkında yeterli çalışma yapılmadığı için driclorun kanser üzerine olan etkisi net olarak bilinmemektedir. Uzmanların çoğu bu ve buna benzer ter önleyici ürünlerin kullanımı konusunda dikkatli olunmasını söylemektedirler. Bu nedenle ürün seçimi yaparken seçici olmakta fayda vardır. Ucuz ürünleri tercih etmek yerine, yüksek kalitede olan ve iyi içeriklere sahip ürünleri tercih edebilirsiniz. Böylece Driclor kanser riski kendiliğinden düşmüş olur. Kansere karşı alınması gereken diğer önlemlerin de alınması ile birlikte kansere karşı koruma sağlayabilirsiniz.

Ayrıca mikrodalga fırın kanser yapar mı? İnceleyebilirsiniz.

Sanılanın Aksine Deodorant Terlemenin Önüne Geçmiyor

Deodorant terlemenin önüne geçmemesi pek az insan tarafından biliniyor. İnsanlar bu ürünleri kullandıkları zaman terlemeyeceklerini düşünseler de yanılıyorlar. Çünkü bu ürünler terlemenin önüne geçmez. Yalnızca terleme ile meydana gelen kokunun ortadan kalkmasını sağlar. Bunun yanı sıra antiperspirant ürünler terlemenin tamamen kesilmesini sağlar. Her iki tarz ürünlerin de toksin ürün atılımının önüne geçtiği bilinmektedir. Bu nedenle aslında bu tarz ürünleri kullanmak sağlıklı değil.

Koltuk altında bulunan bezler toksinlerin atılması için tek kaynak değil. Koltuk altında bulunan bezlere ek olarak karaciğer ve böbrekler toksin maddelerin vücudumuzdan uzaklaştırılmasına yardımcı oluyor. İnsan sağlığı açısından bu organların düzenli çalışması çok önemlidir. Aksi halde vücutta toksin maddeler artış gösteriyor ve bu maddeler birikerek çeşitli sağlık problemlerinin görülmesine neden oluyor.

Driclor Kanser Yapmaması için Öneriler

Driclor’un kanser yapmaması için ipuçları bulunuyor. Örneğin deodorant uygulaması yapmadan önce uygulama yapılacak olan bölgenin temizlenmesi gerekiyor. Pis cilde ürünler uygulanmamalıdır. Cilt bol su ile yıkanmalıdır. Cilt temizliği için sabun ile su kullanmak yeterli olur. Bunun dışında ağır temizleyici kozmetik ürünleri kullanmak şart değildir. Cildinizi temizledikten sonra uyguladığınız ürünü özellikle sprey formda olanlar için, belli bir uzaklıktan yapmanız gerekiyor. Cilde çok yakın deodorant uygulaması yapmanız önerilmez.

Uygulamadan sonra doğrudan güneş ışınına çıkmamanız gerekir. Güneş ışınları kimyasal madde ile etkileşim içine girerek tepkime yaşanmasına neden olur. BU tepkime cilt sağlığı için tehlike oluşturur. Güneş ışınlarına ürün ile birlikte temas eden ciltte aşağıdaki belirtiler meydana gelebilir:

 • Kızarıklık,
 • Yanma,
 • Tahriş,
 • Kabarma,
 • Ağrı,
 • Kaşıntı sık görülen problemler arasında yer alır.

Bu belirtiler sizde mevcutsa dikkatli olmanız gerekir. Anında hekiminiz ile iletişime geçin ve gerekli tedavi önlemlerini uygulamaya başlayın.

Deodorant Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Deodorant seçiminde dikkatli olunması gereken noktalar bulunuyor. Bu noktalar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Satın alacağınız ürünün ilk önce içerik etiketine bakın. İçeriğinde yüksek miktarda kimyasal ürün olan kozmetikleri tercih etmemeye çalışın. Mümkün olduğu kadar doğal içerikli olan ürünleri tercih edin.
 • Kozmetik ürün satın alırken ucuza kaçmayın. Unutmayın ki sağlık hiçbir para bedeli ile ödenemeyecek kadar değerlidir. Bir ürünü satın alırken baktığınız nokta parasından ziyade ürünün kalitesi olmalıdır.
 • Cilt tipinize uygun deodorant tercihi yapın.
 • Deodorantın kullanım tarihine bakın. Kullanım tarihi geçmiş olan ürünleri ya da kullanım tarihi bitmesine yakın olan ürünleri tercih etmeyin.
 • Satın aldığınız ürünü uyguladıktan sonra, akşam vakti mutlaka cildinizden çıkarın.
 • Uygulama yaptığınız bölgeyi bol su ile durulayın.
 • Kullandığınız ürün miktarına her zaman dikkat edin. Gereğinden fazla ürün kullanmamaya özen gösterin.

Driclor Kanser Şüphesi Olanlar Alüminyum Tuzlarını Kullanabilirler

Terlemeye karşı alüminyum tuzlarının kullanılması yaygındır. Ürünler satılırken vatandaşların ürünü satın almaları adına üzerinde kimyasal içeriği az olan ifadesine rastlayabilirsiniz. Bu ifade aslında ürünün kullanılması gerektiği anlamına gelmez. Çünkü ürünün etkili olabilmesi için mutlaka her maddenin gerekli miktarda bulunması lazımdır. Olması gerekenden az içerik bulunan kozmetiklerde verim almak söz konusu olamaz. Eğer kişi Driclor kanser şüpheleri taşıyorsa, kişinin yaşam kalitesi aşırı terleme yüzünden bozulduysa, mutlaka aluminyum tuzlara bir şans verilmeli. Genellikle koltuk altı bölgesinde olan terlemeler için bu tuzlardan faydalanılabilir. Eğer kişide el ve ayak terlemesi söz konusu ise iyontofones ya da boyulinyum toksin enjeksiyonun yapılması gerekebilir.

Kanserden Korunmak için Yüksek Koruma Faktörlü Güneş Kremi mi Tercih Edilmelidir?

Kanserden koruma sağlamak adına yüksek koruma faktörlü güneş kremi tercih edilmesi gerekiyor. Yapılan çalışmaya göre yüzde 90 oranında koruma sağlanması adına en az 15 faktör güneş koruyucu kremin kullanılması gerekir. Eğer kişinin hiçbir hastalığı yok ise, fakat yinede güneş koruyucu ürünün kullanılması gerekiyorsa, 15 faktör olan ürünlerden faydalanmak yeterli olabilir. 30 ve üzeri olan korumaların güçlü korumalar olduğu bilinmektedir. Eğer güneşle birlikte artan hastalığınız varsa ya da güneşe karşı aşırı duyarlı iseniz daha yüksek faktörlü güneş koruyuculardan faydalanabilirsiniz. 50 faktör olan kremler sayesinde yüzde 95 oranında koruma sağlandığı bilinmektedir.

Güneş koruyucu krem tercih ederken dikkat edilmesi gereken tek nokta kremin koruyucu faktörü değildir. Kullanılan kremin mutlaka içeriğini cilt tipi için uygun olması gerekir. Yağ bazlı kremler yalnızca kuru cilt tipine sahip olan kişiler için uygundur. Yağlı cilde sahip olan kişilerin güneş koruyucu krem tercihini su bazlı olan kremlerden yana yapmaları gerekmektedir. Ürün türü fark etmeksizin mutlaka kaliteli olanları satın aldığınızdan emin olun.

Çikolata kistinin kanserle ilişkisine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Güneş Koruyucu Kremler Kansere Neden Oluyor mu?

Güneş koruyucu kremlerin kansere yol açması söz konusu olabilir. Fakat bu çok nadir görülen bir durumdur. Genellikle güneş koruyucu kremlerin, kansere yol açmaktan çok, kanserden koruyucu etkisi olduğu bilinmektedir. Kanserden koruma sağlamak için uygun kalite ve özellikte olan ürünlerin kullanılması gerekecektir. Eğer kalitesiz bir ürün satın alırsanız, bu ürün sizin kanser olmanıza yol açabilir. Krem tercihi yapmak bu nedenle önem taşır. Aksine güneş koruyucu krem kullanılmadığı zaman, deri güneş ışınlarının yarattığı etki ile birlikte kalınlaşmaya başlar. Cildin esnekliği azalır. Ciltte bulunan lekeler cildin daha derin katmanına ulaşmaya başlar. Dışarıdan bakıldığı zaman cilt yaşlanmış görünür. Kırışıklıklar vardır. Bütün bunlara karşı önlem almak için en iyi yöntemlerden bir tanesi güneş koruyucu krem kullanmaktır. Ayrıca mevsime uygun giyinmekte güneşin zararlı etkilerinin azaltılmasına yardımcı olur. Şapka takmak, siyah ve koyu renkli giysiler yerine açık renkli giysiler giymek gibi.

Kanser Olmak İstemiyorsanız Beslenme Tarzınıza Dikkat Edin

Kansrden kaçınmak için beslenme tarzı büyük önem taşır. Sağlıklı tercihler yapan kişilerin bağışıklık sistemleri yapmayan kişiler ile kıyaslandığı zaman daha güçlü olur. Bu kişiler herhangi bir hastalığa yakalanmazlar ya da daha zor yakalanırlar. Çünkü bağışıklık sistemi zararlı organizmalar ile savaşır. Kişi bu sırada kendini belki halsiz ve yorgun hissedebilir fakat güçlü bağışıklık sistemi her zaman savaşı kazanır. Sağlıklı beslenmek için yediklerinize önem verin. Tıpkı ağzımızdan besin aldığımız gibi derimizden de çevredekileri alırız. Driclor kanser yapıyorsa, deri kanserojen maddeyi emecektir. Bu durum kansere yol açmakla birlikte kişilerin hayat kalitesinin önemli ölçüde düşmesine neden olabilir. Kişiler kaşıntı, kızarıklık, ağrı, saç dökülmesi ile karşılaşabilirler.

Sağlık Danışmanı
Sağlık Danışmanı
Doktor, hekim veya tabip, tıp alanında çalışan profesyoneller, Hastalık, tanı, tedavi, güzellik, bitkisel tedavi ve ilaçlar hakkında bilgilendirme platformunda güncel ve faydalı içerikler sunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.