Erken Boşalan Erkek Hangi Doktora Gitmeli?

Erken boşalma tedavisinde yapılması gereken egzersizler nelerdir? Erken boşalmada hangi doktora gidilir? Erken boşalma doğal tedavisi nedir? Erken boşalmanın belirtileri ve neden olan faktörler nelerdir? Erken boşalma hakkında tüm detaylar platformumuzda yer almaktadır.

Erken Boşalan Erkek Hangi Doktora Gitmeli?

Erken boşalma erkek tedavi için psikiyatrist veya psikologlarla yapılmasıurabilirler. Erken boşalma sisteminde psikiyatri uzmanlığı içinde yer alıyor. Ancak, erken boşalmaya neden olanlardan farklı bir üroloji veya farklı uzmanlıklara başvurmak da gerekebilir. En yaygın görüntülemeler cinsel sorunlar arasında yer alan erken boşalma temelde cinsel bir yetersizlik olarak tanımlanır. Kişinin boşalma üzerinde kontörlü sağlayamamasından önce bir sorun var nitelendirildiği için uzmanlık alanı psikoloji ve psikiyatri olarak tasarlanmıştır.

Erken boşalma sanıldığının tasarımı sadece erkeklerde değil kadınlarda da yaygın olarak görülür. Erken boşalan erkek kadar açık da bu rahatsızlıktan şikayetâyetçi temizlemek gözlemlenmiştir. Erken boşalma rahatsızlığı üç farklı. Uzak terapi yöntemiyle erken boşalma kaldırılması kaldırıldı.  

Ayrıca sitemiz içerisinde yer alan gut hastalığı belirtileri ve tedavisine buradan ulaşabilirsiniz.

Erken Boşalma Tanısı Nasıl Konulur?

Erken boşalma teşhisi cinsel ilişkisini belirlemek boşalma türüne göre farklı değerlendirmeler yapıldı. İleri, orta ve erken boşalma olmak farklı grupta tanıta tanı konulan rahatsızlık için farklı muamele uygulanabiliyor. Erken boşalma odası çiftler arasında seyir uyum sorunlarının bir unsuru olarak baktı. Normal bir cinsel ilişki için ideal boşalma süresi 5 – 15 dakika olarak kabul edildi. Bu sürelerin altında boşalanlar için erken boşalma tanısı konulmaktadır.

Erken boşalma tanısının konulmasının lideri bir yöntemdir. Erken boşalma tedavisi için terapi tedavisi. Erken boşalma tanısının konulabilmesi için aktif bir cinsel yaşamının olması gerekiyor. Fiziksel muayene teşhis için. Erken boşalma ile birlikte erektil disfonksiyonu yani sertleşme bozukluğu veya farklı bir fizyolojik rahatsızlık var buna göre farklı sistemler.

Erken Boşalma Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Erken boşalma tedavi için rahatsızlığa neden olan. Erken boşalma için söz konusu nedenlere bağlı olarak farklı yöntemlerle uygulanabiliyor. Erken boşalma tedavisi için tedavi yöntemleri

 • Cinsel Terapi,
 • İlaç Tedavisi,
 • egzersiz,
 • Cerrahi Tedavi Yöntemler,
 • Krem ve Jel Tedavisi vb.

Yapıldığından. Tedavi yöntemleri belirlenirken sağlık durumu ve erken boşalma nedenlerinin detaylıca araştırılması. Açık havada odaklanmak ve kontrol etmek – danışmak için.

Erken boşalmanın en büyük anlamı olarak çiftler arasındaki uyumsuzluk ve yoğun stres gösteriliyor. Önde gelen nedenlerden biri olan önde gelen biriyle. Erken boşalma sorunu tedavi edilmediği için çeşitli rahatsızlıklar da beraberinde getirebilir. Psikiyatr’ın ağzını açıyor.

Erken Boşalmanın Belirtileri Nelerdir?

Erken boşalma belirtileri ilk olarak boşalmanın kontrolsüz ve aniden başlaması olarak tanımlanabilir. Ancak bu belirtilerle birlikte farklı psikolojik ve fizyolojik belirtilerde yaşanabilir. Erken boşalma literatürde prematür ejakülasyon olarak tanımlanır. En sık rastlanan cinsel sorunlardan biri olan erken boşalmanın temel belirtileri:

 • Kontrolsüz ve ani boşalma,
 • Cinsel isteksizlik ve düşük tatmin duygusu,
 • Utanç ve suçluluk hissi,
 • Gerginlik vb.

Tarafından gözlemleniyor. Erken boşalma hem kadınlarda hem de erkeklerde görülebilir. Ancak erkeklerde farklı nedenlere bağlı olarak erken boşalma kadınlara göre daha yaygındır. Erken boşalan erkek ilişkilendirme yoğun bir utanç ve yetersizlik hissine kaplanmıştır. Bulayın erken boşalmanın psikolojik geçmişi farklı etkilere de yol açmaktadır.

Erken Boşalmaya Neden Olan Faktörler Nelerdir?

Erken boşalmanın nedenleri kişiden kişiye göre farklılık göstermektedir. Erken boşalmanın asıllarına göre çeşitli psikolojik teorilere yer edin. Psikolojik nedenlerin yanı sıra, penis cildinin hassasiyeti ve nörolojik birtakım etkenlere de bağlanabilmektedir. Erken boşalma, değişken ve duygusal değişken nedenlerle olduğu halde psikoloji veya psikiyatriye uygulandığını söyledi. Sonradan kazanılmış erken boşalmanın neden nedenleri arasında:

 • Stres, uyumsuz ortak, yaşam kalitesinin düşüklüğü vb.
 • Tiroit rahatsızlıkları,
 • Aşırı heyacan,
 • Başarısızlık korkusu,
 • Depresyon,
 • Prostat, idrar yolu enfeksiyonu vb.
 • Erektil disfonksiyon ve diğer cinsel sorunlar,
 • Hormonu,
 • Şeker (diyabet),

Yer alıyor. Erken boşalma sonradan kazanılabildiği gibi yaşam boyu da devam edebiliyor. Bu açık erken boşalma

Erken boşalmanın en önemli nedenleri incelendiğinde psikolojik faktörler ön plana çıkmaktadır. Aşırı yetememe korkusu, aşırı heyecan, stres vb. unsurlar olmadan erken boşalma olasılığını arttırmaktadır. Erken boşalma bu odada psikoloji ve psikiyatri uzmanlığı altında incelenmektedir.

Demir bağlamanın yüksek ve düşük olması nedir? Linke tıklayarak yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Hangi Yaş Gruplarında Erken Boşalma Görülür?

Erken boşalma sorunu, 40 yaş altı erkeklerde en sık rastlanan cinsel sağlık problemleri arasında ilk sırada yer alıyor. Erken boşalma kadın ve erkeklerde farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkıp çıksa da temeli psikolojik faktöre dayanmaktadır. Cinsel ilişkilerde boşalma süreleri çiftlere ve kişiden kişiye göre isteğe göre gösterilebilirliği için net bir arada yapmaktan kaçınılması gerekiyor.

Yapılandırılmış araştırmalara göre erken boşalma erkek bireylerde% 50 oranında gösterilmiştir. Bu rahatsız erken boşalma sadece erkeklerde sayısı bir rahatsızlık gibi algılanmaktadır. Kadınlarda tekrarlı orgazm yaşanabilir bağlı olarak erkeklere oranla kadınlarda erken boşalma ciddi sorunlara neden olmamak. % 20’sinde erken boşalma sorunu gösteren.

Erken Boşalma Türleri Nelerdir?

Erken boşalma türleri . Cinsel birlikteki partnerlerin boşalma süreleri bazlardaki planlamaları bu gruplarda farklı tür tedavi ve araştırma yöntemleri. Erken boşlama türleri:

 • İleri Derecede Erken Boşalma: Penisin vajinaya temasından (girmeden) önce orada boşalma.
 • Orta Derece Erken boşalma: 1 dakika veya daha az uzakta penis vajinadayken yaşana boşalma.
 • Erken Boşalma: 1 – 5 dakika arası boşalma.

Cinsel birlikteliği ne kadar açık boşaldığı oldukça önemlidir. 5 – 15 dakika arası, cinsel ilişki hedefi ideal boşalma süresi olarak yapılır. Çiftlere bağlı olarak değişkenlik gösteren bu süreler erken boşalma belirtisi olarak tanımlanır. Buna bağlı olarak 4 ana grupta erken boşalmayı sınıflandırmak mümkündür. bunlar:

 • Değişken Erken Boşalma,
 • Kazanılmış Erken Boşalma,
 • Duygusal Erken Boşalma,
 • Hayat Boyu Süren Erken Boşalma,

Böyle sınıflandırılabilir. Erken boşalma grupları arasında yer alan değişken. % 8 -% 11 arası bu boşalma türünde bulunan bazı zamanlarda normal boşalma ve bazen orada boşalma yerinde oluyor.

Erken Boşalmayı Engellemek İçin Neler Yapılabilir?

Erken gelmeyi önlemek için çiftlerin tercih edebileceği için çeşitli yöntem içerir. Cinsel psikolojik nedenlere bağlı olan erken boşalma için çiftlerin cinsel terapi yöntemine başvurması oldukça etkili bir yöntem olacaktır. Erken boşalmanın engellenmesi için çeşitli krem ​​ve kondom kullanımları kullanılabilir. Bunun yanında sıra, cinsel ilişki yöntemlerinin kontrol edilmesi de etkili olacak.

Erken boşalmayı önceden adlandırmalı çiftler arasında uyumun artması Uzak çiftlerin uyum sorunlarından biri bir rahatsızlık olduğu için erken boşalmanın engellenmesi lazım. Erken boşalan erkek cinselliğin kendini yetersiz hissedebilir. Yaşanan bu soruna bağlı olarak erken boşalma ile birlikte; gerginlik, stres, yaşam kalitesiinde, eşler arasında uyumsuzluk vb. sorun çıkmakta. Bu konuda erken boşalma sorunlarına karşı tedavi yoluna başvurmak oldukça.

Sağlık Danışmanı
Sağlık Danışmanı
Doktor, hekim veya tabip, tıp alanında çalışan profesyoneller, Hastalık, tanı, tedavi, güzellik, bitkisel tedavi ve ilaçlar hakkında bilgilendirme platformunda güncel ve faydalı içerikler sunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.