Fransız Diyeti Nasıl Yapılır?

A+
A-
Fransız Diyeti Nasıl Yapılır?

Fransız diyeti uygulaması nasıldır konu başlığı özellikle kadınlar tarafından sıklıkla dile getirilmektedir. Kilonuzu koruyabilmek için uzun süreler boyunca uygulamanız gereken bir prensip seçmelisiniz. Bünyenizi seçmiş olduğunuz diyet listesine uygun olup olmadığı hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Kan ve idrar testi sonuçlarınızın uygun olup olmadığı konusunda ayrıca dikkatli olmanız gerekmektedir.

Trend olarak ortaya çıkmış olan diyetlerin uygulanması değil uzun vadede uygulanmaya koyulması gereken sağlıklı beslenme alışkanlıklarının edinilmesi gerekmektedir. Özellikle en temel nokta olan su tüketimi konusunda toplumumuzun ayrıca hassas olmaları gerekmektedir. Ancak bu şekilde kalıcı kilo verme imkanını elde edebilirsiniz.

Sağlığınızın olumsuz etkilenmemesi için muhakkak testler ortaya koyulmalıdır. Hem kan hem de idrar testleri konusunda gerekli olan verilerin elde edilmesi ve daha sonrasında diyetin uygulamaya alınması lazımdır. Fransız diyeti söz konusu olduğu zaman da ketojenik olduğu için sağlığı birden bire olumsuz yönde etkileyebileceğini de belirtmek gerekmektedir.

Ketojenik beslenme aslında tek bir besin grubu üzerinden kilo vermeye odaklanılması gerekmektedir. Özellikle yaşlı olan kişilerin ketojenik beslenme gibi bir süreç ile kilo vermeleri uygun olmayacaktır. Kalp kaslarında aksi takdirde zayıflamalar meydana gelebilmektedir.

Fransız Diyetinin Temel Öğeleri Nelerdir?

Fransız diyeti yapanlar ve uzmanlar tarafından belirtilen diyetin temel unsurları şu biçimde sıralanmaktadır;

 • Hayatınızdan karbonhidratı tam olarak çıkarmanız gerekmektedir. Özellikle ekmek ve şeker gibi ürünleri tamamen bırakmanız uzmanlar tarafından bu diyet kapsamında yasaklanan detaylar kapsamında bulunmaktadır.
 • Protein ve et seçimi konusunda kesinlikle yağsız olan ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Yağsız olan etler ile çok daha kısa bir süre içerisinde kilo vermek için gerekli olan aşamayı tamamlayabilirsiniz.
 • Aitli içeceklerin net olarak hayatınızdan çıkarılması gerekmektedir.
 • Dileyen kişiler öğünlerine kepek ekmeği de ekleyebilmektedir. Kepek ekmeği eklediğiniz zaman diyetin başka bir kalorili parçasını bertaraf etmeniz lazımdır.
 • Diyetin en önemli noktalarının başında kesinlikle kahve gelmektedir. Kahvenin bünyeyi hızlandırıcı etkisi ile beraber kilo vermeniz sizin için çok daha kolay bir süreç haline gelecektir.

Bu detayları dikkate alarak kısa bir süre içerisinde diyeti uygulayabilir ve kilo verme aşamasına geçebilirsiniz. Kilo verme aşamasının tamamlanabilmesi için muhakkak beslenmenize diyet sonrasında da dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde diyet öncesi kilonuzdan çok daha ileriye gideceğinizin de belirtilmesi lazımdır.

Fransız Diyetinde Yenmesi ve Yenmemesi Gereken Besinler

Fransız diyeti Kadınlar Kulübü kapsamında da kadınların sıklıkla tartıştığı noktaların başında gelmektedir. Öncelikli olarak bu diyetin her kadın için uygun olmadığını da bilmelisiniz. Kan değerleriniz ve idrar değerleriniz konusunda bir aksaklık söz konusu olursa bu diyetin sağlığınızı direkt olarak olumsuz etkileyebileceğinin de farkında olmalısınız. Sağlığı bozuk olan ya da kan değerlerinde bir aksaklık olan kişilerin muhakkak diyetisyen kontrolünde kilo vermeleri gerekmektedir.

 • Fransız diyetinde kullanılan kahvenin muhakkak şekersiz ve kremasız bir biçimde kullanıma alınması gerekmektedir.
 • Aksi takdirde kahvenizin kilo almanıza sebebiyet vereceğini de belirtmek lazımdır.
 • Diyet kapsamında herhangi bir halsizlik ya da vücudunuzda ters giden herhangi bir durum olursa direkt olarak diyetin yarım bırakılması önerilmektedir.
 • Yumurta de listelerde bulunabilmektedir. Fakat yumurtanın sarısının tüketilmemesi gerekmektedir. Verdiği enerjinin yanlış kullanım söz konusu olursa kilo alımına bile sebebiyet verebileceği dikkate alınması gereken detaylardandır.

Dukan Diyeti Yapanların Olumlu Olumsuz Yorumları

Fransız diyeti Dukan diyeti ile sıklıkla kıyaslanmaktadır. Bu konuda her diyet ile alakalı olarak olumlu ya da olumsuz birçok yorum bulunmaktadır. Bu yorumlardan bazıları şu biçimde sıralanmaktadır

 • Tek bir besin türü üzerine odaklanmış olan diyetlerin birçok uzman tarafından reddedildiği de görülmektedir.
 • Özellikle protein bazlı olan diyetlerin kalp sağlığını uzun vadede olumsuz etkileyebileceği de belirtilmektedir.
 • Sıkıntısız ve sorunsuz bir biçimde kilo verebilmek için muhakkak su tüketiminin maksimum seviyeye çıkarılması ve kahve ile de bu sistemin desteklenmesi gerekmektedir.
 • Kilo vermenin hız kazanması için egzersiz ile de ayrıca desteklenmesi önerilmektedir. Özellikle egzersiz öncesi ve sonrasında birer bardak kahve tüketmek sizin için harika bir etki ortaya koyacaktır.

Diyet listesi konusunda eksikliklerin meydana geldiğini hissederseniz muhakkak kendinize göre değişiklikler yapmalısınız. Bu değişiklikler ile beraber elde edilecek olan diyet veriminin de daha geniş olacağı da belirtilmelidir.

Sağlık Uzmanı
Sağlık Uzmanı
Doktor, hekim veya tabip, tıp alanında çalışan profesyoneller, Hastalık, tanı, tedavi, güzellik, bitkisel tedavi ve ilaçlar hakkında bilgilendirme platformunda güncel ve faydalı içerikler sunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.