İskenderun Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı

A+
A-

İskenderun Devlet Hastanesi randevu alma, online randevu, tahlil sonuçları öğrenme, doktor çalışma listesi ve hastane bölümleri gibi bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz. İskenderun Devlet Hastanesi hakkında tüm detaylar platformumuzda yer almaktadır. Bu sayede işlemlerinizi kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

İskenderun Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı

İskenderun Hastanesinden randevu alma işlemi için hem telefon hem de internet kullanılmaktadır. Bu sayede hastaların hastaneye gitmeden randevu alması mümkün kılınmıştır. İskenderun Devlet Hastanesi randevu alma ekranına giriş yapmak için MHRS sistemi kullanılmalıdır. Bu sayede, hastaların istenilen gün ve saatte randevu alması mümkündür. Ayrıca MHRS sisteminin telefon hattından da randevu alınmaktadır. İskenderun Devlet Hastanesinden randevu almak isteyen hastaların bu yöntemden birini tercih etmesi üzerine beklemeden muayene olması mümkündür.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi bilgilerine yazımızdan bakabilirsiniz.

Hastane Randevu Numarası

Hastaneden randevu almak isteyen kişilerin telefon aracılığıyla da randevu talebi oluşturması mümkündür. Bunun için ALO 182 hattının aranması gerekmektedir. Bu hat, Sağlık Bakanlığının randevu telefon numarasıdır. Randevu telefon numarası olarak da bilinen bu numara arandığında, operatörler hizmet vermektedir. TC kimlik numarası bilgisinin verilmesiyle birlikte hastaların randevu için şu tercihlerde bulunması mümkündür:

  1. Gün
  2. Saat
  3. Doktor
  4. Hastane
  5. Muayene olmak istenen bölüm

Tüm bu tercihlerin ALO 182 üzerinden yapılması ve randevu talebinin oluşturulması hizmeti verilmektedir.

E-Devlet Hastane Randevu

Hastane randevularının internet üzerinden alınması ve telefona aracılığıyla verilmesi hizmeti Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilmektedir. Sağlık Bakanlığı bu hizmetin yaygınlaşması için, hizmete erişimi e-Devlet üzerinden de sağlamaktadır. Bu sayede vatandaşların e-Devlet üzerinden giriş yapması ve MHRS üzerinden randevu alması mümkündür. www.mhrs.gov.tr sayfasına yönlendirme yapıldıktan sonra, üyelik işlemleri ile randevu alınması mümkündür. E-devlet randevu alma işlemi için e-Devlet şifresine sahip olmak gerekir. Bunun için PTT’ye giderek e-Devlet şifresi alınması gereklidir. Ardından TC kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapılmaktadır.

Randevu Al Kimlik

İnternet üzerinden randevu alınması sistemi, hastaların hastanede beklemeksizin muayene olmasını hedeflemektedir. Bu işlem için MHRS üzerinden randevu alınması gerekmektedir. Aynı zamanda ALO 182 ile randevu almak da mümkündür. TC kimlik numarasıyla randevu alma işleminin gerçekleştirilebilmesi için MHRS üyeliğine sahip olunması gerekmektedir. MHRS üyeliğinin oluşturulması için www.mhrs.gov.tr adresinde üye ol kısmına tıklamak gerekir. Eğer ki hastanın mevcut bir üyeliği varsa, TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yapması, randevu alması için yeterlidir. Randevu alma işleminin 182 hattının aranmasıyla gerçekleşebilmesi için de, operatörler hastalardan kimlik bilgilerini istemektedir.

Hastane Randevu Online

Hastaneden randevu alınırken internet üzerinden işlem yapılması da tercih edilebilir. Bunun için Sağlık Bakanlığının sitesine giriş yapmak ya da doğrudan www.mhrs.gov.tr adresine girmek yeterli olacaktır. Sitede yer alan haritadan il seçimi yapılmalıdır. İnternetten hastane randevu alma işleminin yapılması için 2 yol vardır:

  1. E-Devlet üzerinden giriş yapmak
  2. MHRS sistemine giriş yapmak

Bu 2 yöntemden birini tercih ederek internet üzerinden randevu alınabilmektedir. Ayrıca e-Nabız sistemine giriş yaparak da MHRS sayfasına yönlendirilme yapılması mümkündür. Bunun için kimlik bilgileriyle giriş yapmak ve sistem şifresini girmek yeterli olacaktır.

Kanuni Sultan Süleyman hastanesi randevu alma işlemlerini inceleyebilirsiniz.

MHRS Tahlil Sonuçları

Hastanede gerçekleşen muayene ve tedaviler sonucunda istenen tahliller, hastalar tarafından sistemde görüntülenmektedir. Bu hizmet de Sağlık Bakanlığı tarafından getirilmiştir. Hastaların tahlil sonuçlarını en hızlı ve en güvenilir şekilde öğrenmesi için, MHRS sistemi içinde ve e-Nabız uygulamasıyla hizmetler geliştirilmiştir.  Tahlil sonucu sorgulama işlemi için bu uygulamalardan birine TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılmalıdır. Ardından tahlil sonuçlarım kısmına giriş yapılarak sonucun görüntüsüne ya da bilgisine ulaşmak mümkündür. Bu sayede hastanın sağlık geçmişi her zaman sistemde kayıt altına alınmaktadır. Tahlil sonuçlarının çıkmasıyla birlikte bilgilere sisteme düşmektedir.

Sağlık Danışmanı
Sağlık Danışmanı
Doktor, hekim veya tabip, tıp alanında çalışan profesyoneller, Hastalık, tanı, tedavi, güzellik, bitkisel tedavi ve ilaçlar hakkında bilgilendirme platformunda güncel ve faydalı içerikler sunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.