Kayseri Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı

A+
A-

Kayseri Devlet Hastanesi randevu alma, online randevu, tahlil sonuçları, iletişim bilgileri, doktor çalışma listesi, adresi ve bölümlerine yazımızdan ulaşabilirsiniz. Yazımızdan edineceğiniz bilgiler sayesinde Kayseri Devlet Hastanesi’nde yapacağınız işlemleri oldukça kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Kayseri Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı

Kayseri Devlet Hastanesi randevu alma sayfası, hastanerandevu.gov.tr/Vatandas/ adresi üzerinden görüntülenebilmektedir. Bu adres üzerinden randevu tarihi alınabilmektedir. Randevu tarihi alımı için Kayseri Devlet Hastanesi randevu alma ekranı görüntülemesi sağlanmaktadır. Görüntüleme ve randevu seçimi için sistem üyeliği gerekmektedir. Aynı zamanda şifreye sahip olunmalıdır. Şifre ve üyelik işlemleri, https://hastanerandevu.gov.tr adresi üzerinden sağlanmaktadır. Şifre, yeni üyelik, randevu ekranı kullanımı hakkinde ayrıntılı bilgiler, alt başlıklarda anlatılmaktadır.

İbni Sina Hastanesi randevu alma işlemine bakabilirsiniz.

Kayseri Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı Yeni Üyelik

Kayseri Devlet Hastanesi randevu ekranı ilk üyelik işlemi için https://hastanerandevu.gov.tr adresine giriş yapılmaktadır. Bu adres internet arama motoruna yazılıp, aratılmalıdır. Daha sonra izlenecek adımlar, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Arama sonucu direk olarak ana sayfa açılmaktadır. Ana sayfanın sağında yer alan, ‘’ randevu al’’ başlığına tıklanmaktadır.
 • Tıklama sonrası küçük bir tablo açılmaktadır. Bu tablonun altında yer alan, ‘’yeni üyelik’’ başlığına tıklanmalıdır.
 • Tıklama sonrası otomatik ekran açılmaktadır. Otomatik ekran kimlik bilgisi ve şifre bilgisi talep etmektedir.
 • Bu bilgiler boşluklara girilip, ‘’onay’’ kutusuna tıklanmaktadır.

Adımların tamamlanması ile yeni üyelik işlemi gerçekleştirilmektedir. Üyelik sağlayan kişiler, randevu alım ekranını kullanabilmektedir. Üyelik sırasında otomatik ekranda istenilen şifre bilgisi hakkında detaylar, alt başlıktan öğrenilebilmektedir.

Kayseri Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı Üye Şifresi

Kayseri Devlet Hastanesi randevu ekranı kullanıcı kodu, bir üst başlıkta yer alan adımlar sayesinde belirlenmektedir. Adımlar arasında yer alan otomatik ekran kimlik numarası ve şifre belirleme aşamasında, MHRS kodu belirlenmektedir. Otomatik ekrana girilecek bilgiler, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • TC kimlik numarası
 • Kullanıcı tarafından belirlenen şifre girilmelidir. Bu şifre MHRS şifresi olarak adlandırılmaktadır.

Bilgiler, boşluklar girilip, ‘’onay’’ kutucuğuna tıklanmalıdır. Bu şekilde, bir üst başlıkta bulunan son aşama tamamlanmaktadır. Yeni üyelik sağlanması ve MHRS şifresinin belirlenmesi ile Kayseri Devlet Hastanesi randevu alma ekranı kullanılabilmektedir. Ekran görüntülenerek, randevu tarihi belirlenebilmektedir. Randevu alımında şifre ve ekran kullanım yöntemi hakkında detaylar, alt başlıklardan öğrenilebilmektedir.

Kayseri Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı Nasıl Kullanılmaktadır?

Kayseri Devlet Hastanesi randevu sayfası kullanımı, hastanerandevu.gov.tr/Vatandas/ adresi üzerinden görüntülenme sağlanarak kullanılabilmektedir. Bu adres, internet arama motoruna yazılıp, aratma yapılmaktadır. Daha sonra izlenecek adımlar, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Aratama sonucu, ana sayfa direk olarak görüntülenmektedir.
 • Bu ana sayfa üzerinde bir tablo bulunmaktadır. Tabloda, ‘’ Kayseri’’ başlığı bulunup, üzerine tıklanmalıdır.
 • Tıklanma işlemi ile bir tablo daha açılmaktadır. Bu tablodan ise ‘’ Kayseri Devlet Hastanesi ’’ başlığı seçilmelidir.
 • Seçim işlemleri sonrası ekranda hastanenin uygun randevu tarihleri görüntülenmektedir. Bu tarihlerden biri seçilip, üzerine tıklanmalıdır.
 • Daha sonra, otomatik ekran açılmaktadır. Bu ekranda kimlik numarası ve şifre istenmektedir. Bu bilgiler boşluklara girilip, ‘’onay’’ kutucuğuna tıklanmalıdır.

Aşamaların tamamlanması ile randevu tarihi sisteme atanmaktadır. Randevu gününde nüfus cüzdanı ile hastaneye gidilmektedir. Randevu belirlemede son aşama olan otomatik ekrana şifre girilmesi hakkında bilgi, alt başlık içerisinde sunulmaktadır.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi randevu alma detaylarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kayseri Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı Onay Şifresi

Kayseri Devlet Hastanesi randevu ekranı onay kodu, yeni üyelik işleminde belirlenen kullanıcı kodudur. Bu şifre MHRS şifresi ismi ile sistemde yer almaktadır. Bir üst başlıkta yer alan otomatik ekran üzerinde sorulan şifre, MHRS şifresidir. Otomatik ekrana girilecek bilgiler, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • TC kimlik numarası
 • MHRS şifresi girilmelidir.

Bu bilgiler, üst başlık içerisinde yer alan ‘’onay’’ kutucuğuna tıklanmadan önce, otomatik ekranda boşluklara girilmelidir. Daha sonra, ‘’onay’’ kutucuğu tıklanmalıdır. MHRS şifresi sisteme iletilmeden, Kayseri Devlet Hastanesi randevu alma ekranı işlemlerinden faydalanılamamaktadır. Bu şifre iletimi ile randevu tarihi, sistem tarafından onaylanmaktadır. Kişiler son aşamayı da gerçekleştirdikten sonra, randevu tarihinde hastaneye giderek tedavi sağlayabilmektedir.

Sağlık Danışmanı
Sağlık Danışmanı
Doktor, hekim veya tabip, tıp alanında çalışan profesyoneller, Hastalık, tanı, tedavi, güzellik, bitkisel tedavi ve ilaçlar hakkında bilgilendirme platformunda güncel ve faydalı içerikler sunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.