Kocaeli Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı

A+
A-

Kocaeli Devlet Hastanesi randevu alma, randevu sorgulama, online randevu, iletişim bilgileri, adres bilgileri ve hastane bölümleri hakkında bilgilere yazımız içerisinden bakabilirsiniz. Kocaeli Devlet Hastanesi’ne dair tüm bilgiler yazımızda bulunmaktadır.

Kocaeli Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı

Kocaeli Devlet Hastanesi randevu sistemi ekranı ulaşımı, MHRS uygulaması veya MHRS resmi web sitesi üzerinden sağlanmaktadır. Bu sistemler haricinde Merkezi Hekim Randevu hattı ile Kocaeli Devlet Hastanesi randevu alma işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Randevunuz oluşturulurken doktor seçimi tarafınızdan yapılmaktadır. Bu doğrultuda doktor mesai saatleri göz önünde bulundurularak dilediğiniz gün ve saatte randevu işlemleriniz tamamlanmaktadır. Eğer mutlaka belirli bir gün ve saat için Kocaeli Devlet Hastanesi randevu almak istiyorsanız, doktor tercihi yapmak yerine gün ve saat tercihinde bulunabilmektesiniz.

Ayrıca Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi randevu alma yazımıza bakabilirsiniz.

Kocaeli Hastane Randevu Alma Numarası

Kocaeli Devlet Hastanesi randevu numarası 182’dir. Hastanenin kendi irtibat numaralarıyla randevu alınamamaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemelerle devlet hastanelerinden ve polikliniklerden randevu alma hizmeti Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ne aktarılmıştır. MHRS Alo 182 randevu hattından randevu alabilmek için şu adımlar takip edilmelidir:

 • Cep telefonunuzdan veya sabit hatlarınızdan 182 irtibat numarasını tuşlamanız gerekmektedir.
 • Hat yoğunluğuna göre 1-2 dakika gibi bir süre içerisinde, çağrı merkezi temsilcileriyle irtibatınız sağlanmaktadır.
 • Randevu hattı temsilcisi, randevuyu kendi adınıza mı yoksa yakınınız adına mı yapacağınıza dair bilgi talep etmektedir.
 • Ardından kimlik bilgileriniz talep edilmektedir. Yakınınız için randevu oluşturmak istiyorsanız, yakınlık dereceniz ve yakınınıza ait T.C. kimlik numarası bilgilerini de vermeniz gerekmektedir.
 • Son olarak Kocaeli Devlet Hastanesi randevu için talep ettiğiniz doktor ve gün- saat bilgilerini vererek randevunuzu oluşturabilmektesiniz.

Kocaeli Hastane Randevu Online

Kocaeli Devlet Hastanesi internetten randevu işlemleri de Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden yapılmaktadır. MHRS online randevu hizmetini kullanmak için iki seçenek bulunmaktadır:

 • MHRS online resmi internet sitesi
 • E-Devlet sistemi

MHRS online internet sitesini doğrudan ziyaret ederek randevu oluşturmak için ise izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • Öncelikle kimlik bilgileriniz ile üyelik oluşturmanız gerekmektedir.
 • Daha önce üyelik oluşturduysanız, yalnızca T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek sisteme giriş yapabilirsiniz.
 • Ardından “Hastaneye Göre” seçeneğine tıklayarak, Kocaeli Devlet Hastanesi’ni seçmeniz gerekmektedir.
 • Bu işlemden hastanede hizmet verilen branşlar görüntülenmektedir. Bu branşlar arasından, tedavi almak istediğiniz branşı seçerek işlemlerinize devam edebilmektesiniz.
 • Son olarak seçtiğiniz branşta hizmet veren doktorlar görüntülenmektedir.
 • Seçtiğiniz doktorun mesai saatleri içerisinde, daha önce randevu oluşturulmamış gün ve saatler arasından tercihinizi yaparak randevunuzu tamamlamanız gerekmektedir.

Kocaeli Hastanesi Randevu Alma E-Devlet

E-Devlet sisteminden Kocaeli Devlet Hastanesi randevu işlemleri için izlemeniz gereken yol şu şekildedir:

 • İlk olarak e-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. E-Devlet şifresi, elektronik imza veya internet bankacılıkları üzerinden sisteme giriş yapılabilmektedir.
 • Ardından Kurumlar sekmesine tıklayarak, Sağlık Bakanlığı kurumu hizmetlerini görüntülemeniz gerekmektedir.
 • Merkezi Hizmet Randevu Sistemi hizmetine tıkladığınızda, karşınıza “Uygulamaya Git” butonu çıkmaktadır.
 • Bu butona tıklayarak MHRS sistemine giriş yapabilmektesiniz.
 • Sistem üzerinden randevunuzu istediğiniz doktordan, müsait olunan günler arasından saat seçimi yaparak oluşturabilmektesiniz.

İbni Sina Hastanesi bilgileri için yazımızı inceleyebilirsiniz.

MHRS Randevu Alma

Merkezi Hekim Randevu Sistemi ile randevu alma konusunda tercih edebileceğiniz  bir diğer seçenek mobil uygulamayı kullanmaktadır. Sağlık Bakanlığı’nın MHRS hizmeti için geliştirmiş olduğu mobil uygulaması vardır. Bu uygulama, cep telefonlarının uygulama mağazalarına “MHRS” yazarak indirilebilmektedir. Uygulama tamamen ücretsizdir. MHRS uygulaması indirildikten sonra üyelik oluşturulması istenmektedir. Eğer MHRS online randevu sistemine girerek üyelik oluşturduysanız, aynı şifre ile mobil uygulamaya da giriş yapabilmektesiniz. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra yapmanız gerekenler şu şekildedir:

 • “Hastaneye Göre” seçeneğine tıklayıp Kocaeli Devlet Hastanesi seçilmelidir.
 • Hastane branşları arasından hizmet almak istediğiniz branşı ve bu branşta hizmet veren doktorlardan birini seçmeniz gerekmektedir.
 • Son olarak gün ve saat tercihi yaparak Kocaeli Devlet Hastanesi randevu oluşturabilmektesiniz.

Sağlık Danışmanı
Sağlık Danışmanı
Doktor, hekim veya tabip, tıp alanında çalışan profesyoneller, Hastalık, tanı, tedavi, güzellik, bitkisel tedavi ve ilaçlar hakkında bilgilendirme platformunda güncel ve faydalı içerikler sunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.