Koltuk Altı Terlemesine Karşı En Etkili Yöntemler

A+
A-
Koltuk Altı Terlemesine Karşı En Etkili Yöntemler

Koltuk altı terlemesi tüm insanların ortak sorunudur. Yüksek eforlu işler yaptığımızda, spor yaptığımızda, endişelendiğimiz ve heyecanlandığımız zamanlarda daha fazla terlemekteyiz. Bu durum da vücudumuz en fazla reaksiyonu koltuk altı terlemesi olarak vermektedir. Bu terlemelerde bizler için istenmeyen sonuçlar doğurmaktadır. Vücudun doğası gereği normal olarak kabul edilen bu terleme olayı insanları daha çok sosyal olarak etkilemektedir. Genel olarak terleme olayı kokusuz olsa bile, terlemenin olduğu bölgelerin cildin diğer noktaları ile temasında oluşan bakteriler nedeniyle terleme kokulu olabilmektedir. Bu koku çoğu zaman hoş olmayan koku olarak karşımıza çıkmaktadır.

Koltuk Altı Neden Terler?

Koltuk altı terlemesi neden kaynaklanır sorusunun cevabı olmadan, bu sorun ile başa çıkmak mümkün değildir. Terleme vücudunuzun doğal olarak gerçekleştirdiği, vücudun dış ortamla sıcaklık dengesini sağlamak için yaptığı eylemdir. Bu olay makul sınırlar içerisinde olduğu sürece bir hastalık değildir ve vücudun gereksinimidir. Eğer aşırı terleme varsa ve deodorant gibi medikal yöntemler sizin için çözüm olabilir, çözülemiyorsa doktorunuza ya da eczacınıza danışabilirsiniz.

Koltuk Altı Bölgesinin Terlemesine Çözüm

Koltuk altı terlemeleri eğer aşırı derecede değilse, yani hafif nemlenmeler olarak belirti gösteriyorsa bu terlemeleri jel, sabun, krem, losyon gibi ürünler kullanarak azaltmak mümkündür. Bunun yanı sıra koltuk altı terlemesine evde çözüm olarak hazırlanabilecek karışım ve kürler de önerilmektedir. Sizin içinde karbonat kürü, tarçın kürü ve rezene kürü doğal ve etkili bir çözüm olacaktır. Fakat terleme miktarı ve alanı arttıkça farklı çözümler önerilmektedir. Bunlar;

  • İyontoforez tedavisi; bu tedavi için özel tasarlanmış cihazlarla terlemenin yoğun olduğu bölgelere düz elektrik akımı verilerek iyileşme sağlanmaktadır. Tedavinin her seansı 20-30 sürecek şekilde olmalıdır. Bu tedaviye başlandığı takdirde ömür boyu haftada 2-3 kez uygulanması gerekmektedir. Bu uygulama, avuç içi büyüklüğünde terlemelerde çözüm olmaktadır.
  • Botoks tedavisi; bu tedavi için terlemenin yoğun olduğu bölgeler tespit edilerek işaretlenir. İşaretlenen 15-20 noktaya botoks enjekte edilir. Derinin altına enjekte edilen botoks ter bezlerini geçici felce uğratır. Felcin geçici olması nedeni ile tedavi de geçicidir ve 6-7 aylık periyodlar ile yeniden botoks tedavisine ihtiyaç duyulmaktadır. Botoks tedavisinin yetki belgesi olan ve hijyen şartları uygun olan sağlık birimlerinde yaptırılması sağlık açısından çok önemlidir. Hem maliyeti yüksek bir işlem oluşu, hem de uygulama hataları ile karşılaşıldığında duyu kaybına neden olması nedeni ile kesinlikle güvenilir yerlerde yaptırılmasına dikkat edilmelidir.
  • Klipsli ETS ameliyatı; bu uygulama en etkili ve kalıcı çözümdür. Aşırı olan terlemelere yüksek oranlarda çözüm sağlamaktadır. Yapılan ameliyatlarda %95’in üzerinde başarı sağlanmıştır. Sadece 30 dakika süren bu ameliyatla ömür boyu koltuk altı terlemesine elveda diyebilirsiniz. Bu şekilde koltuk altında tam kuruluk sağlanmaktadır.

İlaç Kullanarak Koltuk Altı Terlemesine Çözüm Bulanın Yolları

Yoğun aktiviteler yaptığımızda hepimizde bir terleme olayı olmaktadır ve bu gayet doğal bir durumdur. Fakat bu terlemeler koltuk altında daha fazla ve rahatsızlık verici olabiliyor. Koltuk altı terlemelerinde genellikle hoş olmayan bir koku da meydana gelmektedir. Aşırı derece de olan terlemeler tıp dilinde hiperhidroz diye adlandırılmaktadır. Hiperhidrozlu insanlar bazen hiç alışık olunmadık bir şekilde aktivite yapmadıklarını halde dahi terlemektedirler. Bu durumun tedavisi için en etkili ilaçlardan biri olan Driclor koltuk altı terlemeleri ile mücadele etmenizde sizlere yardımcı oluyor. Driclor bir deodorant değil terlemeyi önleyici bir roll on olarak satışa sunulmaktadır. Deodorantlar sadece terin o kötü kokusunu bastırırken driclor koltuk altı terini önleyerek hem terlemeyi engellemekte hem de terlemeden kaynaklı oluşan kötü kokunun önüne geçmektedir.

İbrahim Saraçoğlu’ndan Koltuk Altı Terlemesine Bitkisel Çözüm

Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu sosyal hayatımızı olumsuz yönde etkileyen koltuk altı terlemesi hakkında pek çok bilinmeyeni ve tedavi yöntemlerini açıkladı. Terlemenin vücut için bir doğal denge sistemi olduğunu söyleyen İbrahim Saraçoğlu, aşırı terlemenin ise doğal yollarla çözümünü de paylaştı. İbrahim Saraçoğlu aşırı terleme kürü reçetesini açıkladı. İşte bu kür için gerekli malzemeler ve yapılışı;

  • 4-5 gram rezeneyi bir bardak su ile birlikte 4-5 dakika kadar kaynatarak biraz soğuduktan sonra hemen tüketirseniz günlük ter kokusundan kurtulacaksınız.
  • Eğer ter kokunuzdan hala şikayetçi iseniz kabul tarçınlı bir tarçın çayını günde 1 sefer tüketebilirsiniz.

Sağlık Uzmanı
Sağlık Uzmanı
Doktor, hekim veya tabip, tıp alanında çalışan profesyoneller, Hastalık, tanı, tedavi, güzellik, bitkisel tedavi ve ilaçlar hakkında bilgilendirme platformunda güncel ve faydalı içerikler sunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.