Makarna Diyeti Nasıl Yapılır?

A+
A-
Makarna Diyeti Nasıl Yapılır?

Makarna diyeti uygulaması nasıldır sorusu hızlı bir biçimde kilo vermek isteyen kişiler tarafından sıklıkla araştırılan konu başlıkları arasında kendini göstermektedir. Makarna ile kilo verilmeyeceğini mi düşünüyorsunuz? Makarna diyetinin şok listesi ile kısa bir süre içerisinde fazla kilolarınızdan kurtulma imkanını elde edebilirsiniz.

Şok diyetlerin her zaman uzun vadeli ve kalıcı kilo vermenizi sağlamayacağı da belirtilmelidir. Kilo vermenin kalıcı olmasını istiyorsanız yaşam düzeninizi muhakkak buna uygun olarak şekillendirmeniz gerekmektedir. Sağlıklı beslenme prensiplerine uygun olarak kilo verdikten sonra bu prensipleri korursanız verdiğiniz kilonun kalıcı olacağı da belirtilmelidir.

Makarna Diyetinin Temel Öğretileri Nelerdir?

Şok makarna diyeti kapsamanda dikkate alınması gereken temel öğretiler şu biçimde sıralanmaktadır;

 • 3 günde 2 kilo verebilmek için en uygun yöntemlerin başında gelmektedir. Fakat tahlil yapılmadan bilinçsiz bir biçimde uygulandığı zaman bazı sağlık sorunları meydana gelebilmektedir. Özellikle şeker hastalığı olan kişilerde makarna diyeti gibi şok diyetlerin muhakkak uygulanmaması ve hayatınızdan uzak tutulması gerekmektedir.
 • Makarna diyeti ketojenik diyet olarak da nitelendirilmektedir. Bu diyet türünde tek bir besin kullanıma alınmaktadır. Örneğin sadece karbonhidrat ya da sadece protein ile beslenme düzeni oluşturulmaktadır.
 • Makarna diyeti kapsamında muhakkak su tüketiminin üst boyutlarda olması gerekmektedir. Bu şekilde vücudunuzda meydana gelen toksinlerin en düşük seviyeye indirilmesi mümkün kılınmaktadır.
 • Makarna diyeti içerisinde tatlıya yer olmadığını bilmelisiniz. Şekerli yiyeceklerin muhakkak hayatınızdan çıkarılması gerekmektedir. Zaten gerekli olan karbonhidratı makarna üzerinden alacaksınız. Ayrıca şekerli besin tüketildiği zaman kilo azalması değil aynı zamanda kilo alımı da meydana gelebilmektedir.

Bu detayları aklınızda bulundurarak şok diyet aracılığı ile haftalık kilo değişimleri meydana gelebilmektedir. Kilo kaybına uğrayabilmek için karbonhidrat kullanmak size farklı mı geliyor? Bu diyet ile mümkün olduğunu görebilirsiniz.

Makarna Diyeti Yapanların Yorumları ve Uzmanların Bu Konuda Yorumları Nelerdir?

Makarna diyeti yapanlar ve uzmanlar tarafından dile getirilen yorumlara bakıldığı zaman şu detayların ön plana çıktığı görülmektedir;

 • Makarna diyeti yapan kişilerin hayatından muhakkak şekeri çıkarmaları gerekmektedir. Karbonhidrat bazlı olan bu yiyeceklerin aynı zamanda şeker ile beraber tüketilmesinin çok daha büyük sorun yaratabileceği ve kilo alımını da tetikleyebileceği belirtilmelidir.
 • Su tüketiminin hem sık hem de seri olması gerekmektedir. Sabah uyanır uyanmaz muhakkak bir bardak ılık suyun tüketilmesi lazımdır. Suyun içerisine muhakkak birkaç damla da limon damlatılması talep edilmektedir.
 • Makarna diyetinden faydalanırken muhakkak egzersizi de hayatınızdan çıkarmamanız ve ana nokta olarak hayatınıza eklemeniz gerekmektedir. Hem yürüyüş hem de kapsamlı egzersizler ile makarna diyetinde vereceğiniz kiloları kat ve kat artırabilirsiniz.
 • Çok acıktığınız zaman özellikle kalorisi düşük olan ürünleri atıştırmanız sizin için çok daha mantıklı olacaktır. Bu şekilde ara öğünleri de en düşük kalori seviyesi ile tamamlama imkanını elde edebilirsiniz.

Bu detayların yanı sıra sağlığınızın makarna diyetine uygun olup olmadığını da kontrol etmeniz gerekmektedir. Hangi diyeti uygularsanız uygulayın muhakkak bunun öncesinde kan değerlerinizin ve idrar değerlerinin incelenmesi gerekmektedir. Gizli şeker gibi rahatsızlıkların beslenme ile tetiklenebileceği bilinmelidir.

Sadece makarna diyeti yaparak vücudunuzda halsizliklerin meydana geldiğini hissederseniz beslenme düzeninizde küçük değişiklikler yapabilir ve meyveler ekleyebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz meyvelerin şeker oranının düşük olmasına da ayrıca özen göstermelisiniz.

Ender Saraç Bu Konuda Ne Söylüyor?

Ender Saraç makarna diyeti konusunda olumlu yorumlarda bulunmamaktadır. Sadece Ender Saraç değil diyet ve sağlıklı beslenme üzerinde bilimsel araştırmalar yapan kişilerin hiçbirinin bu konuda olumlu yorum yapmayacağının altı çizilmelidir. Ender Saraç özellikle kilo vermek için şu detayların dikkate alınmasını önermektedir;

 • Su tüketiminin en üst raddeye çıkarılması gerekmektedir.
 • Su tüketimi azaldıkça kişilerin hissettikleri açlık seviyesinin ve şiddetinin artmasına sebebiyet vermektedir.
 • Ekmek tüketiminin ve genel olarak karbonhidrat tüketimini sınırlanması gerekmektedir.
 • Ayrıca asitli içecekler ile de aranıza bir mesafe koymanız gerekmektedir. Asitli içecekler tükettiğiniz zaman kilo almanız da tetiklenmektedir.

Bu detaylar göz önünde bulundurulduğu zaman kilo vermek sizin için çok daha kolay olacaktır. Ayrıca süreci bitkisel çaylar ile desteklerseniz elde edeceğiniz kilo verme hızının üst seviyede olacağını da bilmelisiniz.

Sağlık Uzmanı
Sağlık Uzmanı
Doktor, hekim veya tabip, tıp alanında çalışan profesyoneller, Hastalık, tanı, tedavi, güzellik, bitkisel tedavi ve ilaçlar hakkında bilgilendirme platformunda güncel ve faydalı içerikler sunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.