Manavgat Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı

A+
A-

Manavgat Devlet Hastanesi randevu alma, randevu sorgulama, online randevu, iletişim bilgileri, adres bilgileri ve bölümleri hakkında bilgiler yazımızdadır. Yazımızdan Manavgat Devlet Hastanesi hakkında gerekli bilgilerin tümüne kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Manavgat Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı

Antalya Manavgat Hastanesi randevu almak isteyen hastalar için çeşitli yöntemler sunmaktadır. Sağlık Bakanlığının hizmetlerini kullanan hastaların internet üzerinden ya da telefon aracılığıyla randevu alması mümkündür. Bu hizmetler kullanılmadığı takdirde, hastaların doktor seçme şansı azalmaktadır ve uzun süreler hastanede beklemek zorunda kalabilirler. Manavgat Devlet Hastanesi randevu alma ekranı için MHRS sistemi kullanılmalıdır. Bu sisteme giriş yapmak için e-Devlet ya da e-Nabız gibi uygulamaların da kullanılması mümkündür.

Ayrıca İnegöl Devlet Hastanesi randevu alma bilgilerine bakabilirsiniz.

Randevu Al Hastane

Hastaneden randevu almanın birçok yolu bulunmaktadır. Özellikle Sağlık Bakanlığının son yıllarda yaptığı değişikliklerle beraber birçok randevu alma hizmeti geliştirilmiştir. Bu hizmetler şu şekilde sıralanabilir:

  1. E-Devlet
  2. E-Nabız
  3. MHRS
  4. ALO 182
  5. Hastane numarası

Tüm bu yollarla hastaneden randevu alma işlemi gerçekleştirilebilir. Hastanelerden internet üzerinden randevu almak isteyen kişilerin e-Devlet şifresine ya da MHRS üyeliği aracılığıyla elde edilen sistem şifresine sahip olması gerekir. TC kimlik numarası ve şifre ile sisteme giriş yapan hastaların kolayca randevu alma işlemi gerçekleştirilir. Ayrıca ALO 182 hattıyla da operatörlerden randevu alınması mümkündür.

Hastane Randevu Numarası

Hastanelerden randevu almak isteyen kişilerin arayabileceği numaralar 182 ve hastane numarasıdır. Hastane randevu telefon numarası üzerinden arama yapmak isteyen kişiler, Manavgat Devlet Hastanesi için 02427461117 telefon numarasını aramalıdır. Buradan hastane görevlileri ile konuşulması ve bilgi alınması mümkündür. Ayrıca ALO 182 hattından da kolayca randevu alınabilir. Bu sistemde randevu talebi oluşturulması işlemi operatörler tarafından yapılmaktadır. İstenilen günde, saatte, hastanede ve bölümde muayene olmak mümkündür. Ayrıca hastaların doktorunu da seçmesi mümkündür.

Haseki Hastanesi randevu işlemlerini inceleyebilirsiniz.

Hastane Randevu Online

Devlet hastanelerinden randevu almak isteyen kişilerin online işlemler ile randevu alması da mümkündür. Bunun için MHRS sisteminin kullanılması gerekmektedir. MHRS sistemi üzerinden tüm devlet hastaneleri için randevu alınması mümkündür. Online randevu alma işlemi için TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılması gerekmektedir. MHRS sistemine üye olmayan kişilerin, öncelikle üyelik oluşturması gerekmektedir. Üyelik oluşturmak istemeyen kişilerin e-Devlet üzerinden sisteme giriş yapması da mümkündür. E-Devlet şifresi ile giriş yapmak isteyen kişilerin de e-Devlet şifresine sahip olması gerekir. E-Devlet şifresi için PTT’ye başvuru yapmak gerekmektedir. Bu işlemden sonra e-Devlet şifresi ve TC kimlik numarası ile sisteme girilir ve arama motoruna MHRS yazılır. MHRS sistemine e-Devlet’le giriş yapma işlemi bu şekilde gerçekleşir. Hastanelerin kendi randevu sistemi olmadığı sürece mutlaka MHRS üzerinden randevu alması gerekmektedir.

Manavgat Devlet Hastanesi Randevu Alma ve Randevu Sorgulama

Hastaneden alınan randevuların sorgulanması işlemi de MHRS üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu işlem sayesinde hastalar randevu bilgileri her zaman görüntüleyebilmektedir. Hastane randevu sorgu ekranına ulaşmak için MHRS sistemine giriş yapılmalı ve randevularım sekmesine gidilmelidir. Burada doktor, hastane adı, gün, saat, bölüm gibi pek çok bilgi yer almaktadır. Bilgilere randevudan sonra da ulaşılması mümkündür. Bu sayede hastalar ilerleyen tarihlerde de eski hastane ziyaretlerini görüntüleyebilir. Hastane randevu sorgulama ekranında randevu değiştirme ya da randevu iptal etme seçenekleri de bulunmaktadır. Buradan son 24 saat içerisinde randevuyu değiştirmek ya da iptal etmek mümkündür. Randevu değişimi hastane ve doktorun müsait olma durumuna göre yapılır. Buradan yapılan değişiklikler kişinin elektronik posta adresine ya da telefon numarasında gönderilmektedir. Bu sayede hastalar randevu bilgilerine kolayca ulaşabilir. Ayrıca, oluşturulmuş randevu taleplerinden 1 gün önce hastalara hatırlatma mesajları gelmektedir. Bu mesajlar sayesinde hastaların randevularını unutmadan belirlenen gün ve saate hastanede olmaları amaçlanmıştır.

Sağlık Danışmanı
Sağlık Danışmanı
Doktor, hekim veya tabip, tıp alanında çalışan profesyoneller, Hastalık, tanı, tedavi, güzellik, bitkisel tedavi ve ilaçlar hakkında bilgilendirme platformunda güncel ve faydalı içerikler sunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.