Mersin Şehir Hastanesi Randevu Alma Ekranı

A+
A-

Mersin Sehir Hastanesi randevu alma, online randevu, randevu sorgulama, tahlil sonuçları öğrenme, doktor çalışma listesi, adresi, iletişim bilgileri ve bölümleri hakkında merak edilen bilgilere yazımızdan bakabilirsiniz. Mersin Şehir Hastanesi bilgilerine yazımızdan kısa sürede ulaşabilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Mersin Şehir Hastanesi Randevu Alma Ekranı

Mersin Şehir Hastanesi randevu alma sayfası, hastanerandevu.gov.tr/Vatandas/ adresi üzerinden görüntülenebilmektedir. Bu adres üzerinden randevu tarihi belirlemek amacı ile Mersin Şehir Hastanesi randevu alma ekranı kullanılmaktadır. Randevu ekranını kullanabilmek için sisteme üyelik sağlanmaktadır. Aynı zamanda, şifre belirleme işlemi yapılmalıdır. Şifre ve üyelik işlemleri https://hastanerandevu.gov.tr adresinden yapılmaktadır. Randevu ekranı kullanımı, üyelik işlemleri ve şifre belirlemenin nasıl yapılacağı hakkında bilgiler, alt başlıklar içerisinden öğrenilebilmektedir.

Eyüp Devlet Hastanesi randevu alma işlemlerini inceleyebilirsiniz.

Mersin Şehir Hastanesi Randevu Alma Ekranı Yeni Üyelik

Mersin Şehir Hastanesi randevu ekranı ilk üyelik işlemi için https://hastenerandevu.gov.tr adresine giriş yapılmaktadır. Bu adres internet arama çubuğuna yazılıp, aratma yapılmalıdır. Arama sonucu, ana sayfa açılmaktadır. Daha sonra izlenecek aşamalar, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Açılan ana sayfanın sağ tarafında bulunana, ‘’ randevu al ‘’ başlığına tıklanmalıdır.
 • Tıklanma sonrası bir tablo açılmaktadır. Bu tablonun alt kısmında yer alan, ‘’yeni üyelik’’ başlığına tıklanmalıdır.
 • Tıklanma sonrası otomatik bir ekran açılmaktadır. Bu ekranda bulunan boşluklara kimlik numarası ve şifre bilgisi tanımlanmalıdır.
 • Bilgiler girilip, ‘’ onay’’ kutucuğuna tıklanmalıdır.

Adımların tamamlanması ile üyelik işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu üyelik sayesinde, ilerleyen aşamalarda randevu ekranı görüntülenmektedir. Üyelik adımlarının son kışında yer alan otomatik ekrana, şifre iletimi için detaylı bilgi, alt başlık içerisinde sunulmaktadır.

Mersin Şehir Hastanesi Randevu Alma Ekranı Üye Şifresi

Mersin Devlet Hastanesi randevu ekranı kullanıcı kodu, yeni üyelik işlemi sırasında belirlenmektedir. Bu işlem için bir üst başlıkta yer alan üyelik adımları, sırasıyla izlenmelidir. Adımlar içerisinden otomatik ekranın açıldığı bölüme gelinmektedir. Otomatik ekran açıldığında girilecek bilgiler, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • TC kimlik numarası
 • MHRS şifresi girilmelidir. Bu şifreyi kişi kendi yazarak belirlemektedir.

Bu bilgiler girilip, ‘’onay ‘’ kutucuğuna tıklanmalıdır. MHRS şifresi, kişinin üyelik sırasında kendi tercihi ile belirleyeceği, kullanıcı şifresidir. Onay işlemi ile şifre sisteme kayıt edilmektedir. Bu şifre Mersin Şehir Hastanesi randevu alma ekranı kullanımında ve randevu tarihi alımında, sistem tarafından talep edilmektedir. Randevu ekranın ve şifre kullanımı hakkında bilgiler, alt başlıklar içerisinden öğrenilebilmektedir.

Mersin Şehir Hastanesi Randevu Alma Ekranı Nasıl Kullanılır?

Mersin Devlet Hastanesi randevu ekranı kullanımı, hastanerandevu.gov.tr/Vatandas/ adresi üzerinden görüntüleme sağlanarak kullanılmaktadır. Bu adres internet arama çubuğuna yazılıp, aratma yapılmaktadır. Arama ile direk olarak ana sayfaya yönlendirme yapılmaktadır. Yönlendirme sonrası izlenecek aşamalar, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Ana sayda açıldığında ekranda bir tablo yer almaktadır. Bu tablodan, ‘’Mersin’’ başlığı seçilip, tıklanmaktadır.
 • Tıklama sonrası, ekrana bir tablo daha gelmektedir. Bu tablodan, ‘’ Mersin Şehir Hastanesi’’ ismi bulunup, üzerine tıklanmaktadır.
 • Daha sonra, sistem ekrana hastanenin uygun randevu günlerini getirmektedir. Bu randevu tarihlerinden birine tıklanmalıdır.
 • Tıklama ile otomatik bir ekran açılmaktadır. Bu ekran randevu onayı için şifre ve kimlik numarası bilgisi talep etmektedir.
 • Bu bilgiler, boşluklara girilip, ‘’ onay’’ kutucuğuna tıklanmalıdır.

Adımların tamamlanması ile randevu günü alınmaktadır. Randevu günü hastaneye gidilip, tedavi olunmaktadır. Otomatik ekran kısmında iletilecek şifre hakkında bilgi, alt başlıkta verilmektedir.

Çanakkale Devlet Hastanesi bilgilerine yazımızdan bakabilirsiniz.

Mersin Şehir Hastanesi Randevu Alma Ekranı Onay şifresi

Mersin Şehir Hastanesi randevu ekranı onay kodu, MHRS şifresi olarak bilinmektedir. Randevu tarihi onayı öncesi bu şifre sorulmaktadır. MHRS şifresi, yeni üyelik yapılırken, kişinin belirlediği kullanıcı şifresidir. Bir üst başlıkta yer alan randevu ekranı kullanım aşamalarının tümü takip edilip, otomatik ekranın açıldığı kısma gelinmelidir. Bu kısımda verilecek bilgiler, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • TC kimlik numarası
 • MHRS şifresi verilmelidir.

Bu bilgiler boşluklara girilip, ‘’onay’’ kutucuğuna tıklanmalıdır. Bu işlemler ile randevu tarihi alınmaktadır. Mersin Şehir Hastanesi randevu alma ekranı, MHRS şifresine sahip olunmadan kullanılamamaktadır. Randevu tarihini şifre ile alanlar, randevu günü hastaneye gidip, tedavi sağlayabilmektedirler. Şifre girişi otomatik ekranın istediği, MHRS şifresi boşluğuna girilmektedir.

Sağlık Danışmanı
Sağlık Danışmanı
Doktor, hekim veya tabip, tıp alanında çalışan profesyoneller, Hastalık, tanı, tedavi, güzellik, bitkisel tedavi ve ilaçlar hakkında bilgilendirme platformunda güncel ve faydalı içerikler sunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.