Migren Ağrısı Nasıl Geçer, Migren Ağrısına Ne İyi Gelir?

Migren Ağrısı Nasıl Geçer, Migren Ağrısına Ne İyi Gelir?

Migren ağrısı geçirme yolları, bu ağrıdan mustarip olan insanlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Migren, halk arasında oldukça yaygın bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlığın semptomları kimi zaman yoğun ve sancılı olabilmektedir. Migren ağrısı yaşayan insanların, bu ağrıdan kurtulmak için genellikle tercih ettiği yöntem migrene iyi gelen ilaçlar kullanmaktır. Çünkü ağır ağrı kesici ilaçlar, kesin ve hızlı bir çözüm sağlar.

Ancak migren ağrısını geçirmek için doğal yöntemler yerine ağrı kesici ilaçlar kullanmak uzun vadede daha büyük problemlere yol açabilir. Ne sıklıkla vuku bulacağı bilinmeyen migren ağrısı için kullanılan ilaçlar, sık sık kullanıldığında yan etki gösterebilir. Böyle bir durumla karşılaşıldığı zaman izlenmesi gereken yol, doğal tedavi yöntemlerine yönelmektir. Ancak bunun için öncelikle, migren ataklarına nelerin neden olduğunu bilmelisiniz.

Migren Ağrısının Nedenleri Nelerdir?

Migren hastalığını meydana getiren en önemli etken genetik faktörlerdir. Ailenizde sıklıkla görülen migrenin, siz de kendini göstermesi kuvvetle muhtemeldir. Ancak migren ağrısının tek nedeni olarak genetik faktörlerin gösterilmesi yanlıştır. Migren ağrısının bir diğer önemli nedeni hormonal değişimlerdir.

Hormonal olarak düzensiz bir süreçte bulunan insanların, migren ağrısı yaşama ihtimali, diğer insanlara göre hayli fazladır. Bu nedenle migren ağrıları, erkeklere oranlar kadınlarda daha sık görülür.

Migren ağrılarını tetikleyen başlıca etmenler bunlardır. Ancak bunlar dışında da, migren ağrılarını meydana getiren onlarca durum yer almaktadır. Nedeni ne olursa olsun, migren ağrılarına en kısa sürede müdahale edilmesi gerekmektedir. Migren ağrısı ilaçsız nasıl geçer diyenler için birbirinden pratik yöntemleri sizler için derledik.

Kahve İle Migren Ağrısı Nasıl Geçer?

Kahve, migren ağrısı yaşayan insanlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir içecektir. Kahve, içeriğindeki kafein sayesinde migren nedeniyle meydana gelen ağrıların geçmesini sağlamaktadır.

Migren ağrısının yaklaştığını hissettiğiniz andan itibaren birkaç saat arayla kahve tüketmek, gün içindeki ağrıların geçmesinde büyük rol oynar. Ayrıca kahve, uyuşturucu etkisi sayesinde ağrıyı anlık olarak da dindirmeye yarar.

Migren ağrıları için kahve tüketirken dikkatli olmakta fayda var. Çünkü kahve, aşırı miktarda tüketildiğinde çarpıntı veya uykusuzluk yapabilir. Bu nedenle kahveyi belirli bir ölçüde tüketmeniz gerekmektedir.

Nane İle Migren Ağrısı Nasıl Geçer?

Nane, ağrı dahil olmak üzere, migrenin meydana getirdiği tüm etkileri azaltan bir besindir. Günlük hayatta yemeklerde de kullanılan ve bu sayede sıklıkla tüketilen nane, migren tedavisinde de kullanılabilmektedir. Nanenin migren ağrılarını azaltmada bu kadar yaygın kullanılmasının en önemli nedeni, sın derece kolay ulaşılabilir ve pratik bir besin olmasıdır.

Nane, anti inflamatuar özelliği sayesinde sinirlerin yatışmasını sağlamaktadır. Naneyi baharat olarak tüketmek istemeyen migren hastaları, kolaylıkla hazırlayabileceği nane çayı ile de gereken etkiyi alabilirler. Nane çayını hazırlamak son derece kolay ve pratiktir. Bunun için yapmanız gereken tek şey, kaynar suyun içine nane ekleyerek demlenmesini beklemektir.

Elma Sirkesi İle Migren Ağrısı Nasıl Geçer?

Elma sirkesi, migren ataklarını önleyen ve mevcut migren ağrılarını azaltan bir besindir. Elma sirkesi, günlük hayatımızda yalnızca salatalarda ve yemeklerde aroma verici olarak kullanılsa da, birçok sağlık probleminin tedavisinde kullanılmaktadır.

Elma sirkesinin, migren ağrılarını azaltmada kullanılmasının en önemli nedeni, elma sirkesinin kemikleri güçlendirme ve kan basıncını dengeleme özelliğine sahip olmasıdır. Elma sirkesini migren ağrılarını azaltmada kullanmak için yapmanız gereken oldukça basittir.

Bu tedavi yöntemi için yapmanız gereken, 1 bardak ılık suyun içine 1 çorba kaşığı elma sirkesi eklemek ve oluşan karışımı içmektir. Migren ataklarının önüne geçmek için bu karışımın her gün içilmesi tavsiye edilir.

Buz İle Migren Ağrısı Nasıl Geçer?

Buz ile migren ağrısı tedavisi mantığı, soğuk kompres uygulamasına dayanmaktadır. Soğuk kompres uygulaması ile aynı mantıkta olan buz tedavisi, düzenli uygulandığında inatçı migren ağrılarını gidermektedir.

Buzun, migren ağrılarının tedavisinde kullanılma nedeni, şakaklarda uyuşturucu etkisi yapmasıdır. Meydana gelen bu uyuşma, migrenin etkilerini azaltarak ağrıyı dindirir. Ancak buz tedavisi, aralıklarla yapılmalıdır. Çünkü uzun süreli buz uygulaması bir süre sonra zarar verebilir.

Bu tedavi yöntemi için yapmanız gereken, buz küplerini temiz bir havluya sararak başınıza koymaktır. Bu şekilde bir süre beklediğinizde migren ağrılarınızın azaldığını göreceksiniz.

Sağlık Uzmanı
Sağlık Uzmanı
Doktor, hekim veya tabip, tıp alanında çalışan profesyoneller, Hastalık, tanı, tedavi, güzellik, bitkisel tedavi ve ilaçlar hakkında bilgilendirme platformunda güncel ve faydalı içerikler sunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.