Nasır Ağrısı Nasıl Geçer, Nasır Ağrısına Ne İyi Gelir?

Nasır Ağrısı Nasıl Geçer, Nasır Ağrısına Ne İyi Gelir?

Nasır ağrısı geçirme yöntemleri, halk arasında oldukça yaygındır. Nasır ağrısından şikâyet eden insanlar, bu rahatsızlığın tedavisi için ilaçlara yönelmek yerine genellikle doğal yöntemlere yönelirler. Nasıl ağrısı, her yaş grubundan insanda görülebilen bir rahatsızlıktır. Bu nedenle, birazdan bahsedeceğimiz nasır ağrısı geçirme yöntemlerini, her sağlık durumundaki insanın bilmesi gerekmektedir. Böylece, aniden nükseden nasır ağrısında karşı hızlı bir şekilde müdahale edebilirsiniz.

Nasır, el ve ayak başta olmak üzere, vücudun her yerinde kendini gösterebilir. Etki alanı oldukça geniş olan bu rahatsızlık, müdahale edilmediği takdirde uzun vadeli ağrılara neden olabilir.

Nasıra Neden Olan Durumlar Nelerdir?

Vücutta nasır oluşmasına neden olan onlarca durum bulunmaktadır. Buna neden olan olayları tespit etmek, sorunun çözümü için büyük önem teşkil etmektedir. İşte, vücutta meydana gelen nasırların en büyük nedenleri şunlardır:

 • Basınç ve sürtünme
 • Uygun ayakkabının tercih edilememesi
 • Çıplak ayakla uzun süre dolaşmak
 • Çok yüksek topuklu ayakkabı giymek
 • Ayakta meydana gelen deformasyonlar
 • Ağır alet ya da ekipman kullanmak
 • Müzik aleti çalmak
 • Duruş bozukluğu, postür kayması

Nasırın, belirtilenler dışında da pek çok nedeni olabilir. Ancak nasır ağrısı problemi yaşamamak için bahsi geçen durumları engellemeniz tavsiye edilir.

Vücutta Meydana Gelen Nasırın Belirtileri Nelerdir?

Bir şekilde vuku bulan nasır, kendini bir şekilde belli edecektir. Meydana gelen bir nasırın, vücudunuzdaki etkileri sırasıyla şunlardır:

 • Cilt yüzeyinin kalınlaşması
 • İlgili bölgenin sararması
 • Ciltte ağrı ve hassasiyet
 • Kuru cilt

Elma Sirkesi İle Nasır Ağrısı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Elma sirkesinin nasır ağrılarının tedavisi için kullanımı hayli eskiye dayanmaktadır. Antiseptik özelliği sayesinde pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan elma sirkesi, düzenli kullanıldığında nasırdan dolayı oluşan ağrıları da giderir.

Elma sirkesini, nasır ağrısını azaltmada kullanmak için yapmanız gereken, bir parça pamuğu, elma sirkesi ile ıslatarak nasırın bulunduğu bölgeye koymaktır. Daha sonra, bir parça tıbbi bant ile pamuğun üzerini kapatarak işlemi sonlandırabilirsiniz. Nasır ağrısının tedavisi için elma sirkeli pamuğun, bir gece boyunca nasırlı bölgede beklemesi gerekmektedir.

Muz Kabuğu İle Nasır Ağrısı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Muz kabuğu ile nasır ağrısını geçirmek hem son derece kolay, hem de son derece etkilidir. Kolaylıkla temin edebileceğiniz bir adet muzun kabuğu ile dakikalar içerisinde nasır ağrınızı giderebilirsiniz.

Bu tedavi yöntemi için yapmanız gereken, bir adet muzun kabuğunu, nasırlı bölgeye bastırarak bekletmektir. Yalnızca 10 dakika kadar beklettiğiniz muz kabuğunu, sonrasında nasırlı bölge üzerinde gezdirerek peeling işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem, nasırınızın çok daha kısa bir sürede geçmesini sağlayacaktır.

Bu yöntemi, nasırın bulunduğu süre boyunca her gün yapabilirsiniz.

Hint Yağı İle Nasır Ağrısı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hint yağı, cilt ve deri hastalıkları tedavisinde yaygın olarak kullanılan bir yağ çeşididir. Hint yağı, yapısı sayesinde nasırlı deriyi yumuşatır ve aşırı gerginliğin getirdiği nasır ağrısını ortadan kaldırır. Cildi yumuşatmak ve iyileştirmek için en etkili yöntemlerden biri olan hint yağını nasır tedavisinde kullanmak için ihtiyacınız olan malzemeler:

 • Hint yağı
 • Pamuk
 • Bant

Bir parça pamuğu hint yağına batırdıktan sonra nasırlı bölgeye sürün. Ardından, nasırlı bölgeyi bir bant yardımıyla kapatın. Hint yağı sürdüğünüz bölgeyi, bir gece bu şekilde bekletin. Bu tedavi yöntemini, nasır ağrınız tamamen geçene kadar her gün tekrarlayabilirsiniz.

Hint yağını temin etmek ise oldukça kolaydır. Aktarlardan veya büyük marketlerden bu yağı kolayca temin edebilirsiniz.

Listerin İle Nasır Ağrısı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Listerin, mentollü yapısı sayesinde nasır ağrısını anında azaltan bir malzemedir. Nasır nasıl geçer diye endişelenen hastalar, ağız ve diş bakımı için sıklıkla kullandığımız Listerini, cilt rahatsızlıklarının tedavisinde de kullanabilir. Bu tedavi yöntemi için ihtiyacınız olan malzemeler:

 • Yarım fincan listerin
 • Yarım fincan beyaz sirke
 • 1 su bardağı su

Bu malzemeleri karıştırarak elde ettiğiniz suya, ayaklarınızı 15 dakika boyunca sokarak, nasır ağrılarından kurtulabilirsiniz. Son derece etkili ve kolay bir yöntem olan Listerini, nasır ağrılarınız tamamen geçene kadar her gün tekrarlayabilirsiniz.

Sağlık Uzmanı
Sağlık Uzmanı
Doktor, hekim veya tabip, tıp alanında çalışan profesyoneller, Hastalık, tanı, tedavi, güzellik, bitkisel tedavi ve ilaçlar hakkında bilgilendirme platformunda güncel ve faydalı içerikler sunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.