Silivri Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı

A+
A-

Silivri Devlet Hastanesi randevu alma işlemi günümüzde oldukça kısa sürede yapılmaktadır. Silivri Devlet Hastanesi randevu alma, iletişim bilgileri, adresi ve bölümleri hakkında bilgilere yazımızdan bakabilirsiniz. Yazımızdaki bilgiler sayesinde online randevu işlemini hemen yapabilirsiniz.

Silivri Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı

Silivri Devlet Hastanesi randevu talep ekranı, hastanerandevu.gov.tr adresi üzerinden görüntülenmektedir. Randevu alımı için bu adrese girilmelidir. Bu sayfa adresi üzerinden üyelik kaydı yaptırılmalı ve MHRS şifresi alınmalıdır. Sisteme üye olmayan ve MHRS şifresine sahip olmayanlar, randevu talebi gerçekleştirememektedir. Randevu ekranından randevu almak için http://hastanerandevu.gov.tr adresi üzerinden üyelik sağlanmalıdır. Üyelik sırasında MHRS şifresi belirlenmelidir. Bu şifre ve TC kimlik numarası bilgileri ile Silivri Devlet Hastanesi randevu alma ekranı aracılığı ile randevu tarihi belirlenebilmektedir. Üyelik işlemi, şifre alımı ve randevu ekranının kullanımı hakkında bilgiler, alt başlılar içerisinden öğrenilebilmektedir.

Silivri Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı İçi Üyelik Kaydı

Silivri Devlet Hastanesi randevu ekranı kullanıcı kaydı, http://hastanerandevu.gov.tr üzerinden yapılmaktadır. Bu adres Türkiye’de bulunan tüm hastanelerin randevu ekranlarının görüntülendiği, ortak ve resmi adrestir. Kayıt işlemi için izlenecek aşamalar, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • İnternet arama motoruna, ‘’ http://hastanerandevu.gov.tr ‘’ başlığı girilip, arama yapılmalıdır.
 • Açılan ekrandan, ‘’randevu al’’ sekmesi seçilmelidir.
 • Seçin sonrası çıkan tablonun alt kısmında ‘’yeni üyelik’’ başlığı yer almaktadır. Bu başlığa tıklanmaktadır.
 • İşlem sonrası üyelik tablosu açılmaktadır. Bu tabloda üyelik için kişiden çeşitli bilgiler istenmektedir.
 • Bilgiler tabloya girilip, yine tablo üzerinde şifre belirlenmelidir. İşlem sonrası, ‘’onay’’ kutucuğunun tıklanması ile üyelik tamamlanmaktadır.

Bu aşamalar ile MHRS şifresi de belirlenmiş olmaktadır. Bu şifre ve üyelik kaydı sayesinde, Silivri Devlet Hastanesi randevu alma ekranına erişim sağlanabilmektedir. Son aşamada istenilen bilgiler ve şifre belirleme hakkında ayrıntılar, alt başlıklar içerisinden öğrenilebilmektedir.

Çapa Tıp Fakültesi randevu alma yazımıza bakabilirsiniz.

Silivri Devlet Hastanesi Randevu Alma Üyeliği İçin İstenilen Bilgiler

Silivri Devlet Hastanesi randevusu üyelik bilgileri, yazının bir üst başlığında ele alınan, üyelik kaydı işleminde belirlenmektedir. Silivri Devlet Hastanesi randevu alma ekranı üyelik kaydı aşamaları arasında yer alan üyelik tablosuna bilgi tanımlama işlemi ile şifre de belirlenmektedir. Bir üst başlıkta, üyelik kaydının son aşaması üyelik tablosu bilgilerinin girilmesi işleminde istenilen bilgiler, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Ad, soy ad, doğum tarihi,
 • TC kimlik numarası,
 • Cinsiyet,
 • Anne adı, baba adı,
 • Doğum yeri,
 • Telefon ve adres bilgileri,
 • Tercihe bağlı belirlenecek bir şifre verilmelidir. Bu şifre MHRS şifresi olup, randevu ekranı görüntülemelerinde kullanılmaktadır.

Bu bilgilerin belirlenmesi sonrası, ‘’ onay’’ kutucuğuna tıklanmaktadır. Bu aşamalar ile MHRS şifresi belirleme ve üyelik kaydı işlemleri tamamlanmaktadır. Şifre yardımı ile randevu alımı ve randevu ekranının kullanımı hakkında bilgi, alt başlıklarda sunulmaktadır.

Silivri Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı Nasıl Kullanılır?

Silivri Devlet Hastanesi randevu ekranı kullanımı, hastanerandevu.gov.tr adresinden görüntülenmektedir. Bu adres internet arama motoruna yazılıp, aratılmalıdır. Arama sonucu direk olarak, randevu belirleme sayfası açılmaktadır. Bu işlem sonrası izlenecek aşamalar, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Görüntülenen ekranda bir seçim tablosu yer almaktadır. Bu tablodan ‘’İstanbul’’ ili seçimi yapılmalıdır.
 • İstanbul’un seçilmesi sonrası hastane adları görüntülenmektedir. Tablodan ‘’Silivri Devlet Hastanesi’’ başlığına tıklanmalıdır.
 • Tıklama sonrası, hastanenin randevu verebileceği tarihler görüntülenmektedir. Bu tarihlerden biri seçilmelidir.
 • Seçim sonrası, ‘’onay’’ kutucuğuna tıklanmalıdır. Bu işlem ile kayıt için otomatik bir ekran açılmakta ve üyelik şifresi, kişisel bilgi talep edilmektedir.
 • Bu bilgiler boşluklara yazılıp, tekrar ‘’onay’’ kutusu tıklanmalıdır.
 • Bu aşamalar sonrası, randevu kaydı tamamlanmaktadır.

Seçilen randevu gününde hastaneye, nüfus cüzdanı ile birlikte gidilmektedir. Son aşamada randevu kaydı için istenilen şifre ve kişisel bilgi hakkında ayrıntılar, alt başlıktan öğrenilebilmektedir.

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi randevu alma ekranı detaylarına bakabilirsiniz.

Silivri Diş Hastanesi Randevu Alma Ekranı İçin Şifre

Silivri Diş Hastanesi randevu ekranı kodu, bir üst başlıkta yer alan randevu ekranı kullanımı sırasında gerekmektedir. Randevu belirleme işleminin, son aşamasında açılan otomatik ekrana girilecek bilgiler, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • TC kimlik numarası
 • Sistem üyeliği yapılırken belirlenen MHRS şifresi

Bu bilgilerin bir üst başlıkta işlenen adımların sonuncusu olan, otomatik ekrana bilgi girişi kısmında verilmesi sağlanmaktadır. Bilgiler girilip, ‘’onay’’ kutusuna tıklanmalıdır. Bu işlem ile Silivri Devlet Hastanesi randevu alıma ekranı kullanılarak, randevu kaydı işlemi tamamlanmaktadır. Sistemden belirlenen tarihte hastaneye gidilerek, tedavi sağlanabilmektedir. Randevu tarihinde hastaneye, nüfus cüzdanı ile birlikte ulaşım sağlanmalıdır.

Sağlık Danışmanı
Sağlık Danışmanı
Doktor, hekim veya tabip, tıp alanında çalışan profesyoneller, Hastalık, tanı, tedavi, güzellik, bitkisel tedavi ve ilaçlar hakkında bilgilendirme platformunda güncel ve faydalı içerikler sunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.