Sivas Numune Hastanesi Randevu Alma Ekranı

A+
A-

Sivas Numune Hastanesi randevu alma ekranı, iletişim bilgileri, adresi ve hastane bölümlerine sistemimizden bakabilirsiniz. Sivas Numune Hastanesi hakkında tüm bilgiler yazımızdadır. Yazımızı okuyarak kısa sürede randevu alma işlemini yapabilirsiniz.

Sivas Numune Hastanesi Randevu Alma Ekranı

Sivas Numune Hastanesi randevu alım sayfası, hastanerandevu.gov.tr/Vatandas/ adresi üzerinden görüntülenmektedir. Bu adres üzerinden, hastanenin randevu ekranına giriş yapılıp, randevu tarihi belirlenmektedir. Randevu talebi için üyelik işlemi sağlanıp, MHRS şifresi belirlenmektedir. Şifre belirleme ve üyelik işlemleri ise https://hastenerandevu.gov.tr adresinden yapılabilmektedir. Bu her iki adres, Türkiye’de bulunan hastanelerin randevu sayfalarının görüntülenmesini, şifre belirleme işlemlerinin yapılmasını sağlayan adreslerdir. Sivas Numune Hastanesi randevu alma ekranı görüntülemesi için, hastanerandevu.gov.tr/Vatandas/ adresi üzerinden randevu alımında, Sivas ilinin seçilmesi gerekmektedir. Randevu alımı için kayıt yapılması, şifre belirlenmesi ve randevu ekranının kullanılması hakkında bilgiler, alt başlıklardan öğrenilebilmektedir.

Sivas Numune Hastanesi Randevu Alma Ekranı Kullanıcı Kaydı

Sivas Numune Hastanesi randevu ekranı üye kaydı, https://hastanerandevu.gov.tr adresi üzerinden sağlanmaktadır. Üyelik kaydı için izlenecek adımlar, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • İnternet arama motoruna, ‘’ https://hastanerandevu.gov.tr ‘’ adresi yazılıp, arama yapılmaktadır.
 • Bu arama sonucu, randevu ekranı açılmaktadır.
 • Ekranın sağ köşesinde bulunan, ‘’randevu al’’ başlığına tıklanmalıdır.
 • Açılan tablonun alt kısmında, ‘’ yeni üyelik’’ sekmesi bulunmaktadır. Bu sekmeye tıklanarak giriş yapılmalıdır.
 • Açılan ekranda sistem kaydı yapılabilmesi için bilgiler istenmektedir. Bu bilgiler boşluklara girilip, ‘’onay’’ kutucuğuna tıklanmalıdır.

Bu aşamaların tamamlanması ile randevu sistemi kullanımı için üyelik kaydı gerçekleşmektedir. Son aşamada istenilen bilgiler hakkında detaylı anlatım ve başvuru ekranının kullanımı hakkında aşamalar, alt başlıklardan öğrenilebilmektedir.

Çorlu Devlet Hastanesi randevu alma işlemini inceleyebilirsiniz.

Sivas Numune Hastanesi Randevu Alma Ekranı Üye Bilgileri

Sivas Numune Hastanesi randevu ekranı kullanıcı bilgileri, kullanıcı kaydı işlemi sırasında verilmektedir. Bu bilgiler ile randevu tarihi belirlenebilmektedir. Yazının üst başlığında işlenen kullanıcı kaydı aşamalarının sonuncusu, sistem kaydı sırasında iletilecek bilgiler, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • TC kimlik numarası,
 • Ad, soy ad, ana adı, aba adı
 • Doğum yeri
 • Doğum tarihi
 • Adres, telefon
 • Cinsiyet
 • Kişinin sisteme tanımlayacağı bir şifre bilgisi istenmektedir.

Bu bilgilerin girilmesi ile ‘’onay’’ kutucuğuna tıklanmalıdır. Onay verilmesi ile Sivas Numune Hastanesi randevu alma ekranı için sistem üyelik kaydı gerçekleştirilmektedir. Bu aşamada belirlenen şifre, MHRS şifresi olup, randevu ekranından randevu alınırken kullanılmaktadır. Randevu ekranının kullanılması için aşamalar ve şifre kullanımı hakkında bilgi, alt başlıklarda sunulmaktadır.

Sivas Numune Hastanesi Randevu Alma Ekranı Nasıl Kullanılır?

Sivas Numune Hastanesi randevu ekranını kullanmak için hastanerandevu.gov.tr/Vatandas/ adresine girilmelidir. Bu adres arama motoruna girilip, aratma yapılmalıdır. Açılan ilk sayfa resmi randevu alma ekranıdır. Randevu alımı için izlenecek diğer aşamalar, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Sayfaya giriş yapıldığında, bölge seçim tablosu görüntülenmektedir.
 • Bu tablo içerisinden, ‘’Sivas’’ seçimi yapılmalıdır.
 • Seçim sonrası, hastane isimlerinin yer aldığı tablo açılmaktadır.
 • Bu tablodan, ‘’Sivas Numune Hastanesi’’ başlığına tıklanmalıdır.
 • İşlem sonrası randevu ekranı açılmakta ve randevuya uygun tarihler görüntülenmektedir.
 • Bu tarihlerden biri seçilip, ‘’onay’’ kutucuğuna tıklanmalıdır.
 • Tarih seçimi tanımlayan sistem, otomatik bir ekran açarak kayıt için kişiye ait bilgi ve şifre istemektedir.
 • Bu bilgiler boşluklara doldurulup, ‘’onay’’ kutucuğu tıklanmalıdır.

Tüm bu aşamalar sonrası, randevu tarihi tanımlanmaktadır. Tanımlanan randevu tarihinde hastaneye ulaşım sağlanmalıdır. Son aşamada istenilen bilgi ve şifre hakkında detaylı anlatım, alt başlık içerisinde yer almaktadır.

Denizli Devlet Hastanesi bilgilerine yazımızdan bakabilirsiniz.

Sivas Numune Hastanesi Randevu Alma Ekranı Şifresi

Sivas Numune Hastanesi randevu ekranı kodu, MHRS kodu olarak bilinmektedir. MHRS şifresi, üyelik işlemi yapılırken sisteme, kişi tarafından tanımlanan şifredir. MHRS şifresi olmadan Sivas Numune Hastanesi randevu alma ekranı kullanılamamaktadır. Yazının üst başlığında bulunan randevu alımının son aşamasında, bu kod istenmektedir. Üst başlık adımlarından, otomatik ekran açılımı sırasında istenilen bilgiler şu şekilde sıralanmaktadır:

 • TC kimlik numarası,
 • MHRS şifresi istenmektedir. Bu şifre sisteme üyelik sırsında belirlenen şifredir.

Yazının üst başlığında yer aldığı gibi, bilgilerin boşluklara doldurması sonrası, ‘’ onay’’ kutucuğuna tıklanmalıdır. Bu aşamaların tamamlanması ile randevu kaydı oluşmaktadır. Randevu günü nüfus cüzdanı ile hastaneye ulaşım sağlanmaktadır.

Sağlık Danışmanı
Sağlık Danışmanı
Doktor, hekim veya tabip, tıp alanında çalışan profesyoneller, Hastalık, tanı, tedavi, güzellik, bitkisel tedavi ve ilaçlar hakkında bilgilendirme platformunda güncel ve faydalı içerikler sunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.