Sivilce İzlerine Karşı Doğal Uygulamalar

Sivilce İzlerine Karşı Doğal Uygulamalar yaparak. Bitkisel Şifalı bitkiler ile Evde hazırlaması kolay yöntemler sayesinde 1 Haftada Sivilce ve lekelerden Kurtulmak mümkün.

Sivilce İzlerine Karşı Doğal Uygulamalar

Doğal yollarla sivilce lekelerine çözüm yolları arayan okurlarımıza evlerinde bulunan malzemelerle yüzlerinde meydana gelen bu lekelerden nasıl kurtulacaklarını aktaracağız. Ergenlik ve menopoz dönemlerinin kabusu haline gelen sivilceler, her dönemde insanoğlunun yaşayabildiği cilt problemleri arasında yer almaktadır.

Dış görünüşü olumsuz etkileyerek öz güven kaybına neden olan sivilceler, ilerleyen yaşlarda yüzlerde kalıcı izler, lekeler ve çukurlar oluştura bilmektedirler. Pek çok kişinin bu oluşumlardan kurtulmak için kremler kullandığı, operasyonlar geçirdiği ve bu izleri kapatmak için ağır makyajlara başvurduğu bilinmektedir. Sivilcelerin yüzlerimizde bıraktığı bu etkileri tamamen ortadan kaldıracak doğal çözüm yolları olduğunu bilmek yeniden kendinizle barışmanızı sağlayacaktır değil mi?

Sivilce İzlerine Karşı Doğal Uygulamalar sayesinde Sizler için cilt uzmanları tarafından önerilen doğal yöntemleri paylaşacağımız bu yazımızda yer alan uygulamalarla kabusunuz haline gelen sivilce izlerinden sonsuza kadar kurtularak pürüzsüz bir cilde sahip olabileceksiniz.

Sivilce İzleri Neden Oluşur?

Sivilce oluşumu, cilt gözeneklerinin tıkanmasına cildin verdiği tepki sonucu oluşur.

 • Kozmetik malzemeler,
 • Cilt yağları,
 • Ölü hücreler

Sivilce oluşumunu tetikleyen en önemli etmenlerdir. Yukarıda sayılan nedenlerden dolayı cilt gözeneklerinin tıkanması sonucu oluşan sivilcelerle oynamak iz oluşumuna neden olan temel etmenler arasındadır. Yeni çıkmış bir sivilceyi patlatmaya çalışmak sivilcelerin el teması nedeniyle yüzün farklı bölgelerine dağılmasına neden olduğu gibi sivilce izlerine açık davetiye çıkarmaktadır. Sivilce izi oluşumu için tek neden sivilcelere yapılan müdahaleler değildir.

Kanlı ve iltihaplı sivilceler sonrasında vücudun bu etkileri gidermek için gönderdiği beyaz kan hücreleri sonucu sivilce izleri oluşmaktadır. Düzenli cilt temizliği yaparak sivilce oluşumu önlenebilse de sivilce izlerini geçmesi için 6 ay beklemek istemiyorsanız daha fazlasını yapmanız gerekmektedir.

Sivilce İzlerine Uygulanacak Doğal Çözümler Nelerdir?

Düzenli cilt temizliği bile yapsanız sivilce izi problemi yaşayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda uygulayacağınız basit çözümler ile kısa sürede sivilce izlerinizden kurtulabilirsiniz. Cilt doktorlarının önerdiği bu doğal çözümler ile cildinize zarar vermeden sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

 • Sivilce lekelerine çözüm limon suyunda saklıdır. Limon suyuna alerjiniz bulunmuyorsa günlük olarak sıkacağınız limonun suyunu sivilce lekelerine uygulayarak 10 – 15 dakika beklettikten sonra bol su ile durulayarak yapacağınız uygulamaya devam etmeniz halinde sivilce izlerinin kaybolduğunu görebileceksiniz.
 • Cildi onarıcı etkisi ile pek çok kremde kullanılan Hindistan cevizi yağı, sivilce izlerinin geçirilmesinde kullanılabilmektedir. Soğuk pres Hindistan cevizi yağını pamuk yardımıyla sivilce lekelerine uyguladıktan birkaç saat suyla ılık suyla durulayarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.
 • Nişastanın cilt lekelerini yok etmekteki gücünden faydalanmak için bir dilim patatesi tülbent veya ince bir beze sararak lekeleriniz üzerine sürebilirsiniz.
 • Su ile seyreltilen elma sirkesi, pamuk yardımıyla sivilce izlerine uygulanarak 10 dakika beklendikten sonra yüz durulanır. Her gün bir defa yapacağınız bu uygulama ile kısa sürede lekelerden eser kalmayacaktır.
 • Aloe Vera yaprağından elde ettiğiniz jeli yüzünüze sürerek masaj yapmanız halinde cildinizin beslenecek ve sivilce izlerinden kurtulacaktır.

İbrahim Saraçoğlu’ndan Cilt Maskesi Tarifi

Sivilce lekeleri nasıl kaybolur sorusuna yanıt arayan okurlarımıza sunduğumuz önerilerin yanında İbrahim Saraçoğlu tarafından verilen ve sivilce izlerini geçiren tariften bahsedeceğiz. Saraçoğlu Hoca’nın verdiği tarifle sivilce lekelerinden kurtulabileceğiniz gibi sağlıklı bir cilde sahip olabileceksiniz.

 • 1 buçuk su bardağı suya yaklaşık 5 gram lavanta eklenerek 15 dakika kaynatılır.
 • Aşırı kaynatılmamasına dikkat edilmelidir.
 • Kaynama sonrası karışım süzülür.
 • Karışım ılıyana kadar beklendikten sonra akşam yemeklerinden sonra yatana kadar 2 saatte bir içilir.

Kür düzenli olarak uygulanmalıdır. 15 gün sonunda 2 saatlik süre 3 saate çıkartılabilir. Sivilce izleri kaybolana kadar küre devam edilmelidir.

Sivilce İzleri İçin Cilt Maskeleri

Sivilce maskesi sivilceleri iyileştirebildiği gibi oluşan izleri de yok etmektedir. Sizlere sunacağımız maske önerileri ile sivilce izlerinizden kurtulabilirsiniz.

 • 2 tatlı kaşığı süt, yarım tatlı kaşığı bal ve yumurta beyazı karıştırılarak 4 günde 1 defa olmak üzere 10 dakika süresince cilde uygulanır. 3 ay içerisinde lekelerden eser kalmamaktadır.
 • 1 yemek kaşığı kil, 1’er çay kaşığı olmak üzere bal, çay ağacı yağı, limon suyu ve buğday yağ, bir kap içerisinde karıştırılarak hazırlanan karışım her akşam 20 dakika boyunca uygulanarak temizlenir. 3 ay içerisinde sivilce izleri yok edilmektedir.

Sivilce İzlerinden 1 Haftada Kurtulmak Mümkün Müdür?

Doğal yollar içeren sivilce izlerinden kurtulma önerilerimiz sizleri birkaç ay içerisinde sivilce izlerinden kurtarabilmektedir. 1 hafta içerisinde sivilce izlerinden kurtulmak istiyorsanız sivilce izlerinden kurtulma lazer uygulamasından faydalanmanız gerekmektedir. Bu uygulamalar için yapacağınız tercihlerde cilt sağlığınızı riske atmamak için alanında uzman hekimleri tercih etmeniz gerekmektedir.

Kuru bir cildiniz varsa uygulamanız gereken her şeyi “Kuru cilt bakımı” sayfamızda göreceksiniz. Kuru cildinizi nasıl nemlendireceğinizi öğrenin ve kolayca uygulayın. Sivilce izi ve cilt lekelerine karşı cilt bakımı olarak uygulayabilirsiniz.

Sağlık Danışmanı
Sağlık Danışmanı
Doktor, hekim veya tabip, tıp alanında çalışan profesyoneller, Hastalık, tanı, tedavi, güzellik, bitkisel tedavi ve ilaçlar hakkında bilgilendirme platformunda güncel ve faydalı içerikler sunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.