Sivilceye İyi Gelen Sabunlar Nelerdir?

Sivilceye İyi Gelen Sabunlar Nelerdir?

Sivilce oluşumunu engelleyen sabunlar sayesinde siz de en sık karşılaşılan cilt problemi olan sivilcelerden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Sivilceler kadın ve erkek fark etmeden herkeste görülebilecek problemlerden biridir. Hem ergenlik aşamasında hem de ileriki yaşlarda görülebilecek olan sivilceler genetik olabileceği gibi dış etmenlerden kaynaklı da olabilir. Eğer doğru tedavi edilmezse kalıcı iz bırakacağı için büyük bir problem haline gelecek olan sivilcelerin çözümü için muhakkak bir uzmandan yardım almanız gerekebilir.

Sivilcelerinizden kurtulmak için lekelere iyi gelen sabun yöntemini deneyebilirsiniz. Ayrıca cilt temizliğinin ve bakımının son derece önemli olduğunu unutmamalısınız. Sivilceleriniz için dışarıya onlarca para harcamanıza ve yeni ürünler almanıza gerek yok.

Sadece doğal sabunlarla bile sivilce oluşumunu engelleyebilir ve çok fazla para harcamadan cildinizi koruyabildiğinizi fark edebilirsiniz. Ancak önemli olan cilt tipinizi biliyor olmanız ve cilt tipinize göre hareket etmeniz olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Sivilce Oluşumu Nasıl Engellenir

Ciltteki Sivilcelere İyi Gelen Sabunlar Nelerdir?

Ciltteki sivilcelere iyi gelen yöntemlerden birinin sabun olduğunu söylemiştik. Doğal marketlerde ve internet üzerinden satın alabileceğiniz sabunların her birinin farklı kullanım alanları olduğu için içeriğini bilerek satın almalı ve gerekirse doktorunuza danışmalısınız. Sabun içeriğine alerjinizin olmadığına da emin olmalısınız.

Imex sivilce sabunu piyasada sivilceli ciltler için en çok tercih edilen sabun markalarından biri olmaktadır. Günde 2 defa kullanılan bu sabunu kuru bir cilde sahipseniz kullanmanızı pek önermeyiz. Ancak cildiniz yağlıysa o zaman daha etkili sonuçlar alabilecek ve cildinizin parladığını göreceksiniz. 10 kişiden 8’de başarı oranı yakaladığı için son derece başarılı olduğunu söyleyebileceğimiz Imex sivilce sabunu eczanelerde satıldığı için rahatlıkla bulabilirsiniz.

Neutrogena sivilce yok edici sabun da kullananların en çok önerdiği sabunlar arasındadır. Cilt üzerindeki fazla yağı attığı için daha yumuşak bir cilt sağlayan sabun günde 2 kere uygulanabilir. Tedaviye yardımcı olsa da büyük sivilce problemlerini kökünden halletmediğini bilmeniz gerekir. Ancak ilk kullanımdan itibaren bile cilt üzerindeki kirleri yok ettiğini kısa sürede fark edeceksiniz diyebiliriz.

Bella dora sabun ise son zamanlarda daha sık karşılaştığımız ve popülerliğini günden güne arttıran sivilce yok edici sabun çeşitlerinden biridir. Uygun fiyatı ve olumlu olan müşteri yorumları ile tercih edebileceğiniz bella dora sabun anında etki gösterdiği için de son derece etkilidir.

Fransız Lavantasının Avantajları Nelerdir?

  • Fransız lavantası sadece 17 yaşından büyük olan ve sivilceye sahip olan kişilerde kadın ya da erkek fark etmeksizin kullanılabilir.
  • Lavanta aynı zamanda sinirli olma durumuna da iyi gelecek ve sakinlik sağlayacaktır. Uykusuzluk ve depresyon için de faydası olacak olan lavantanın bu etkilerini sadece uzun süreli kullanımlarda fark edebilirsiniz.
  • Bedenin zinde olmasını sağlayan lavanta zona hastaları için de bitkisel tedavi yöntemlerinden biri olarak bilinmektedir.
  • Yanıklara ve sivilcelere iyi gelen lavanta aynı zamanda doku çürümeleri için de kullanılır ve saçlara sürüldüğünde canlılık hissi oluşur.
  • İltihaplanmayı önlediği için yatıştırıcı ve hücreyi yenileyici özelliğinin olduğu da söylenebilir. Yağlı ciltler özellikle bu lavantada sık sık tüketir.
  • Bedene rahatlık hissettiği için de tercih edilen lavantaderi yanıkları için de kullanılır.

Yukarıda sivilceli ciltler için kullanılabileceğini söylediğimiz Fransız Lavantasının kullanım alanlarını sıraladık. Günde minimum 2 kere kullanabileceğiniz bu lavanta sorunlu bölgenin tam üzerine uygulanmalıdır. 2 dakika bekledikten sonra suyla durulayabilir ve sabunu ıslattıktan sonra doğrudan sorunlu alana sürebilirsiniz. Sivilceler üzerinde hem çok etkili hem de anında sonuç gösterdiği için eğer yaşınız 17’den büyükse bir an önce almak isteyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Okyanus Sabunu Etkileri Nelerdir?

Okyanus sabunu da son zamanlarda etkisinden dolayı sivilcelerin etkisini yok etmek için sıklıkla kullanılmaktadır. Her cilt tipine uygun olduğu için son zamanlarda çok sık kullanıldığını söyleyebileceğimiz okyanus sabunu gözeneklerde biriken yağı temizlediği için de etkilidir. Günde 2 defa kolaylıkla uygulayabileceğiniz bu ürüne benzer bir ürün olan avene sivilce sabunu da kullanılabilir.

Jel şeklinde satılan Avene sivilce sabunu günlük kullanım için idela ve hem sabah hem de akşam cildinize uygulayabileceğiniz bir üründür. Cildin ph değerini koruduğu için daha kolay temizlenmesini ve yumuşak kalmasını sağlar diyebiliriz.

Sağlık Uzmanı
Sağlık Uzmanı
Doktor, hekim veya tabip, tıp alanında çalışan profesyoneller, Hastalık, tanı, tedavi, güzellik, bitkisel tedavi ve ilaçlar hakkında bilgilendirme platformunda güncel ve faydalı içerikler sunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.