Tekirdağ Araştırma Hastanesi Randevu Alma Ekranı

A+
A-

Tekirdağ Araştırma Hastanesi online randevu, randevu alma, randevu sorgulama, tahlil sonucu öğrenme, doktor çalışma listesi, adresi, bölümleri ve iletişim bilgileri nelerdir? Tekirdağ Araştırma Hastanesi hakkında gerekli detaylara içeriğimizden detaylı şekilde ulaşabilirsiniz.

Tekirdağ Araştırma Hastanesi Randevu Alma Ekranı

Tekirdağ hastanesi randevu alma işlemi için MHRS sisteminin kullanılması gerekmektedir. Tekirdağ Araştırma Hastanesinin internet sitesi ya da randevu almak için geliştirilmiş bir yöntemi bulunmamaktadır. Bu yüzden bu hastaneden randevu almak isteyen kişilerin MHRS sistemini kullanarak randevu alması gerekir. MHRS sistemi Sağlık Bakanlığının hizmetidir. MHRS üzerinden randevu almak için üyelik oluşturmak ya da e-Devlet ile giriş yapmak gerekmektedir. Tekirdağ Araştırma Hastanesi randevu alma ekranı da bu sistem üzerinden görüntülenecektir.

Tekirdağ Araştırma Hastanesi Randevu Alma ve Online Randevu

Hastaneden randevu almak isteyen kişiler için Sağlık Bakanlığı online hizmet vermektedir. Bu sistem sayesinde hastalar istediği gün ve saatte ve istediği doktordan randevu alabilmektedir. Bu işlem için MHRS sisteminden giriş yapmak gerekir. MHRS sistemine giriş yapmak için üyelik oluşturmak ilk adımdır. İnternetten hastane randevusu alma işlemi için MHRS sayfasında randevu al kısmına giriş yapılır. Ardından üye olma işlemi yapılır. Mevcut bir üyelik varsa kimlik numarası ve şifre ile giriş yapmak yeterlidir. MHRS sistemine üye olmak için, mail adresi, TC kimlik numarası ve şifre belirleme adımları takip edilmelidir.

Bodrum Devlet Hastanesi bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Hastane Randevu Telefon

Hastaneden randevu almak için telefonla arama yapmak da mümkündür. MHRS sistemi ALO 182 üzerinden telefonla randevu vermektedir. Bu numara aranarak operatörlerden randevu talep etmek mümkündür. Operatörler istenilen randevuya yönelik olarak istenilen hastanede, gün ve saatte randevu talebi oluşturacaktır. Hastaların istediği doktoru tercih etme hakkı da bulunmaktadır. 182 randevu alma hattını arayan kişilerin ücretlendirilmesi sabit hatlardaki ücretlendirmelerde aynıdır.

E-Devlet Hastane Randevu

MHRS sistemini geliştiren Sağlık Bakanlığı, bu hizmeti e-Devlet üzerinden de vermektedir. Vatandaşların e-Devlet üzerinden giriş yaparak MHRS’ye ulaşması mümkündür. Buradan randevu günü, saati belirlenir ve istenilen doktor tercihi de yapılır. Bu sayede çok kısa bir süre içerisinde randevu alınabilir. E-devlet randevu alma işleminin de yapılmasına olanak tanımaktadır. E-Devlet sistemine giriş yapmak için e-Devlet şifresine sahip olmak gerekir. E-Devlet şifresinin alınabilmesi için PTT’ye başvuruda bulunmak gerekir. Bu başvuru sonucunda e-Devlet şifresi verilecektir. E-Devlet sistemine giriş yapılırken TC kimlik numarası ve şifre bilgilerinin girilmesi yeterli olacaktır. E-Devlet’in arama motoruna MHRS yazıldığında ilgili sayfaya yönlendirme gerçekleşir.

Hastane Randevu Sorgulama

Hastaneden alınan randevuların sorgulamasının yapılması da mümkündür. MHRS sistemi bu işlem için de hizmet vermektedir. Randevu bilgilerine erişmek için, MHRS sisteminde yer alan randevularım kısmına tıklamak yeterlidir. Randevu sorgusu MHRS sisteminde sık kullanılan hizmetlerden biridir. Bu sayede hastalar sadece aldıkları randevuların kontörlünü yapmaz, daha önceden aldığı randevuları da ileri tarihte görüntüleme imkanı bulur. Hastane randevusu sorgulama işlemi için kimlik numarası ve şifreyle sisteme giriş yapmak ve ardından randevularım kısmına tıklamak yeterli olacaktır. Hastane randevusu sorgulama işlemi sırasında randevuyu değiştirmek ya da iptal etmek de mümkündür.

Beylikdüzü Devlet Hastanesi randevu alma detaylarına bakabilirsiniz.

MHRS Tahlil Sonuçları

MHRS üzerinden sadece randevu alma işlemi yapılmamaktadır. Bu sistem içerisinde sağlık hizmetlerine yönelik birçok işlem bulunmaktadır. Bunlardan biri de tahlil sonuçları sorgulama işlemidir. Hastaların muayene ve tedavileri sonucunda istenen tahlillerin sonuçları sisteme düşmektedir. Görüntülemelerin de yer aldığı sisteme erişim, tahlil sonuçlarını öğrenmek için en hızlı yoldur. Bu sayede hastalar tahlil sonuçlarının ne zaman çıktığını görebilir, daha sonraki muayenelerinde başka doktorlara da sonucunu gösterebilir. MHRS sisteminde yer alan bilgiler sistem devam ettikçe kayıtlı kalacaktır. Bu sayede hastaların sağlık geçmişindeki her bilgi korunmaktadır. MHRS sayfasına girildiğinde tahlil sonuçları kısmına giriş yapmak, tahlil sonuçlarını öğrenmek için yeterli olacaktır.

Sağlık Danışmanı
Sağlık Danışmanı
Doktor, hekim veya tabip, tıp alanında çalışan profesyoneller, Hastalık, tanı, tedavi, güzellik, bitkisel tedavi ve ilaçlar hakkında bilgilendirme platformunda güncel ve faydalı içerikler sunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.