Tokat Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı

A+
A-

Tokat Devlet Hastanesi randevu alma, online randevu, iletişim bilgileri, adresi ve hastanenin bölümleri gibi bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz. Tokat Devlet Hastanesi hakkında gerekli bilgilere kısa süre içerisinde sistemimizden bakabilirsiniz.

Tokat Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı

Tokat Devlet Hastanesi randevu alma sayfası, hastanerandevu.gov.tr/Vatandas/ isimli internet adresi yoluyla kullanılmaktadır. Bu adres üzerinden randevu ekranı görüntülenmesi sağlamaktadır. Tokat Devlet Hastanesi randevu alma ekranı kullanımı için şifre gerekmektedir. Bu şifre MHRS şifresi olup, https://www.hastanerandevu.gov.tr resmi sitesinden alınabilmektedir. Şifrenin alımı için site üzerinden üyelik kaydı oluşturulmaktadır. Üyelik kaydı sonrası, randevu tarihi belirlenebilmektedir. Randevu ekranı kullanımı, şifre bilgiler, üyelik işlemi hakkında detaylar, alt başlıklar içerisinden öğrenilebilmektedir.

Ayrıca Silivri Devlet Hastanesi randevu alma yazımıza bakabilirsiniz.

Tokat Devlet Hastanesi Randevu Alma Üyelik Kaydı

Tokat Devlet Hastanesi Randevusu kullanıcı kaydı, https://www.hastanerandevu.gov.tr adresi üzerinden yapılabilmektedir. İnternet arama motoruna bu adres yazılıp, arama yapılmaktadır. Aratma işlemi ile birlikte, randevu ekranı açılmaktadır. İzlenecek diğer aşamalar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Açılan ekran içerisinde yer alan, ‘’randevu al’’ başlığına tıklanmalıdır.
 • Tıklanma sonrası açılan tablonun alt kısmında, ‘’yeni üyelik’’ başlığı yer almaktadır.
 • Bu başlığa tıklayıp, istenilen bilgilerin boşluklara girilmesi gerekmektedir.
 • Bilgilerin girilmesi sırasında, tercihe bağlı bir şifre de belirlenmelidir.
 • Bilgilerin girilmesi sonrası, ‘’onay’’ kutucuğuna tıklanmalıdır.

Bu aşamalar ile üyelik tamamlanmaktadır. Üyeliğin son aşaması olan bilgi aktarımı sırasında istenilen bilgi ve şifre hakkında detaylar alt başlıklar içerisinden öğrenilebilmektedir.

Tokat Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı Üye Bilgileri

Tokat Devlet Hastanesi randevu ekranı kullanıcı bilgileri, üyelik işlemi sırasında belirlenmektedir. Bir üst başlık içerisinde anlatılan üyelik aşamalarının, sonuncusunda bilgiler belirlenmelidir. ‘’Yeni üyelik’’ başlığı tıklandıktan sonra sistemin istediği bilgiler, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • TC kimlik numarası
 • Kişinin tercihine göre bir şifre bilgisi. Bu şifre belirleme işlemi ile MHRS şifresine sahip olunmaktadır. Belirlenen MHRS şifresi, ilerleyen aşamalarda Tokat Devlet Hastanesi randevu alma ekranı işlemlerinde kullanılmaktadır.

Bilgilerin girilmesi ile ‘’onay’’ kutucuna tıklanmaktadır. Bir üst başlıkta yer alan ‘’yeni üyelik’’ adımlarının sonuncusunda, bu bilgilerin iletilmesi ile üyelik kaydı tamamlanmaktadır. Belirlenen MHRS şifresi ile randevu alım ekranı kullanılabilmektedir. Randevu alım ekranının ve şifrenin kullanımı hakkında bilgiler, alt başlıklar içerinden öğrenilebilmektedir.

Tokat Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı Nasıl Kullanılır?

Tokat Devlet Hastanesi randevu ekranını kullanmak için hastanerandevu.gov.tr/Vatandas/ adresine giriş yapılmaktadır. Bu adres tüm hastanelerin randevu ekranlarına erişim sağlayan bir adrestir. Randevu ekranın kullanımı için izlenecek aşamalar, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • İnternet arama motoruna, ‘’hastanerandevu.gov.tr/Vatandas/ ‘’ adresi girilip aratma yapılmalıdır.
 • Bu aram işlemi ile direk olarak ana sayfaya ulaşılmaktadır.
 • Ana sayfada bulunan bölge tablosundan, ‘’ Tokat’’ seçilmelidir.
 • Bu seçim sonrası hastane isimlerinin yer aldığı tablo çıkmaktadır. Bu tablodan, ‘’ Tokat Devlet Hastanesi’’ seçilmelidir.
 • Seçim sonrası, hastanenin randevu için uygun tarihleri görüntülenmektedir. Bu tarihlerden biri tercih edilmeli ve üzerine tıklanmalıdır.
 • Tıklama işlemi ile otomatik ekran açılıp, sisteme randevu tanımlama için bilgiler ve şifre talep edilmektedir.
 • Bu bilgiler boşluklara girilip, ‘’onay’’ kutucuğu tıklanmalıdır.

Aşamaların tamamlanması ile randevu kaydı sisteme işlenmektedir. Belirlenen tarih içerisinde hastaneye gidilmektedir. Son aşama olan otomatik ekranda randevu kaydı için istenilen bilgiler ve şifre alt başlıkta verilmektedir.

Okmeydanı Diş Hastanesi randevu alma içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

Tokat Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı Şifresi

Tokat Devlet Hastanesi randevu alma ekranı kodu, sistem üyeliği sırasında belirlenen MHRS şifresidir. Bu şifre ile randevu belirleme işleminin son aşamasında onay sağlanmaktadır. Bir üst başlıkta yer alan otomatik ekranda bilgi aktarımı adımda, bu şifre verilmelidir. Sistemin istediği bilgiler şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Üst başlıkta yer alan otomatik ekrana bilgi girişi adımında, TC kimlik numarası,
 • MHRS şifresi boşluklara girilmelidir.
 • Daha sonra, ‘’onaya’’ kutucuğuna tıklanmalıdır.

Bu aşamalar ile Tokat Devlet Hastanesi randevu alma ekranı işlemleri ve randevu kaydı tamamlanmaktadır. MHRS şifresi olmadan Tokat Devlet Hastanesi randevu alma ekranı ile işlem yapılamamaktadır. Bu şifre sayesinden randevu kaydı gerçekleşmektedir. MHRS şifresi, ilk başta sisteme yapılan yeni üyelikte, kişinin belirlediği şifredir.

Sağlık Danışmanı
Sağlık Danışmanı
Doktor, hekim veya tabip, tıp alanında çalışan profesyoneller, Hastalık, tanı, tedavi, güzellik, bitkisel tedavi ve ilaçlar hakkında bilgilendirme platformunda güncel ve faydalı içerikler sunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.