Turgutlu Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı

A+
A-

Turgutlu Devlet Hastanesi randevu alma işlemleri günümüzde kısa sürede yapılabilmektedir. Turgutlu Devlet Hastanesi online randevu, iletişim bilgileri, adresi ve hastane bölümleri hakkında detaylı bilgilere yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Turgutlu Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı

Turgutlu Devlet Hastanesi randevu alma sayfası, hastanerandevu.gov.tr/Vatandas/ adresine ulaşım ile görüntülenmektedir. Bu adres internet arama motoruna yazılıp, aratama yapılmalıdır. Turgutlu Devlet Hastanesi randevu alma ekranı kullanımı için https://www.hastanerandevu.gov.tr adresi üzerinden üyelik kaydı yapılmaktadır. Bu üyelik kaydı sırasında şifre alımı sağlanmaktadır. Şifre bilgileri ile Turgutlu Devlet Hastanesi randevu alma ekranı üzerinden randevu talebinde bulunulabilmektedir. Üyelik kaydı, şifre kullanımı, randevu ekranı kullanımı hakkında detaylı bilgiler, alt başlıklar içerisinden öğrenilebilmektedir.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi randevu alma işlemlerine bakabilirsiniz.

Turgutlu Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı Üyelik Kaydı

Turgutlu Devlet Hastanesi randevu ekranı kullanıcı kaydı işlemi, https://www.hastanerandevu.gov.tr adresi üzerinden yapılabilmektedir. Bu adres üzerinden üyelik ve şifre belirleme işlemleri sağlanmaktadır. Üyelik işlemi için izlenecek aşamalar, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • İnternet arama motoruna, ‘’ https://www.hastanerandevu.gov.tr ‘’ adresi yazılıp, aratma yapılmalıdır.
 • Bu işlem ile açılan sayfanın sağ köşesinde bulunan, ‘’randevu al’’ başlığına tıklanmalıdır.
 • Tıklama işlemi sonrası açılan tablonun alt kısmında, ‘’yeni üyelik’’ başlığı yer almaktadır. Bu başlığa tıklanmalıdır.
 • İşlem sonrası, üyelik için bilgi talep edilmektedir.
 • Bu bilgiler boşluklara girilerek, ‘’onay’’ kutucuğuna tıklanmalıdır.

Aşamaların tamamlanması ile üyelik sağlanmaktadır. Sistemin bilgi talep ettiği son aşamada, iletilmesi gereken bilgiler alt başlık içerişinden öğrenilebilmektedir.

Turgutlu Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı Üye Bilgileri

Turgutlu Devlet Hastanesi randevu ekranı kullanıcı bilgileri, üyelik aşamasında belirlenmektedir. Bir üst başlıkta yer alan üyelik işleminin son aşamasında iletilmektedir. ‘’Yeni üyelik’’ Başlığı tıklandıktan sonra, sistem tarafından talep edilen bilgiler, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • TC kimlik numarası
 • Kişi tarafından belirlenen bir şifre bilgisi. Bu şifre MHRS şifresi olup, randevu belirleme sırasında kullanılmaktadır. Bu şifre ile Turgutlu Devlet Hastanesi randevu alma ekranı işlemleri yapılmaktadır.

Bu bilgiler son aşamada boşluklara girilip, ‘’onay’’ kutucuğuna tıklanmaktadır. Onay işlemi ile üyelik kaydı tamamlanmaktadır. MHRS şifresi de bu şekilde belirlenmektedir. MHRS şifresi ve randevu ekranının kullanımı hakkında bilgiler, alt başlıklar içerisinden öğrenilebilmektedir.

Turgutlu Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı Nasıl Kullanılır?

Turgutlu Devlet Hastanesi randevu ekranı kullanımı için hastanerandevu.gov.tr/Vatandas/ adresine giriş yapılmalıdır. Bu adres, internet arama motorunda aratılmalıdır. Arama işlemi sonucu, ana sayfa açılmaktadır. Daha sonra izlenecek aşamalar, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Ana sayfada yer alan tablo üzerinden, ‘’ Manisa’’ ili seçilmelidir.
 • İl seçimi sonrası, hastane isimlerinin yer aldığı tablo ekranı açılmaktadır.
 • Bu tablo içerisinden, ‘’Turgutlu Devlet Hastanesi’’ başlığına tıklanmalıdır.
 • Tıklama işlemi ile hastanenin uygun olan randevu tarihleri görüntülenmektedir.
 • Bu tarihlerden biri tercih edilip, üzerine tıklanmalıdır.
 • Tercih sonrası, otomatik ekran açılır ve sistem şifresi, kimlik numarası gibi bilgiler talep edilmektedir.
 • Bu bilgiler otomatik ekranda bulunana boşluklara girilmelidir. Daha sonra, ‘’onay’’ kutucuğuna tıklanmalıdır.

Bu aşamaların tamamlanması ile randevu tarihi sisteme kaydedilmektedir. Randevu belirlemede son aşama olan şifre iletimi hakkında bilgi, alt başlık içerisinde sunulmaktadır.

Kocaeli Devlet Hastanesi iletişim bilgilerine bakabilirsiniz.

Turgutlu Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı Şifresi

Turgutlu Devlet Hastanesi randevu ekranı kodu, kişinin üyelik sırasında belirlediği şifredir. Bu şifre MHRS kodu olarak adlandırılmaktadır. Bir üst başlıkta bulunan randevu belirleme aşamalarının, sonuncusunda istenmektedir. MHRS şifresi olmadan Turgutlu Devlet Hastanesi randevu alma ekranı kullanılamamaktadır. Üst başlık adımlarının sonuncusu olan otomatik ekranda bilgi girişi sırasında istenilen bilgiler, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • TC kimlik numarası
 • MHRS şifresi. MHRS şifresi sisteme yeni üyelik yapılırken kişinin belirlediği şifredir.

MHRS şifresi ve sistemde üyeliği olmayan kişiler son aşamayı gerçekleştiremez. Şifre ve üyelik kaydına sahip olmayanlar, randevu tarihi belirleme işlemini yapamamaktadır. Bu bilgiler otomatik ekranda ki boşluklara girilip, ‘’onay’’ kutucuğu tıklanmaktadır. Aşamaların tamamlanması ile randevu tarihi kesinleşmektedir. Randevu gününde nüfus cüzdanı ile hastaneye gidilmelidir.

Sağlık Danışmanı
Sağlık Danışmanı
Doktor, hekim veya tabip, tıp alanında çalışan profesyoneller, Hastalık, tanı, tedavi, güzellik, bitkisel tedavi ve ilaçlar hakkında bilgilendirme platformunda güncel ve faydalı içerikler sunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.