Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Randevu Alma Ekranı

A+
A-

Hastanelerin online randevuları hakkında bilgiler platformumuz içerisindedir. Ayrıca Uludağ Üniversitesi randevu alma, iletişim bilgileri, üyelik ekranı, adresi ve bölümleri hakkında detaylı bilgiler aşağıda yazımız içerisinde bulunmaktadır. Kısa sürede tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Randevu Alma Ekranı

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi randevu talebi sayfası işlemleri için hastanerandevu.gov.tr/Vatandas/ adresine erişim sağlanmalıdır. Bu adres üzerinden hastanelerin randevu işlemi ekranlarına girilmektedir. Randevu işlemleri için üyelik ve şifre bilgileri gerekmektedir. Şifre belirleme ve üyelik işlemi, https://www.hastanerandevu.gov.tr adresi üzerinden yapılmaktadır. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi randevu alma ekranı kullanımı için şifre bilgisinin edinilmesi gerekmektedir. Şifre belirleme, randevu ekranı kullanımı ve üyelik işlemi hakkında bilgiler, alt başlıklardan öğrenilebilmektedir.

Kanuni Sultan Süleyman Devlet Hastanesi hakkında bilgiler yazımızdadır.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Randevu Alma Ekranı Üyelik Kaydı

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi randevu ekranı kullanıcı kaydı için https://www.hastanerandevu.gov.tr adresine girilmelidir. Bu adres internet arama motoruna yazılıp, aratma yapılmalıdır. Açılan ilk ekran ana sayfadır. Ana sayfaya erişim sonrası, üyelik için izlenecek aşamalar, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Ana sayfanın sağında yer alan ‘’randevu al’’ başlığına tıklanmaktadır.
 • Açılan ekranda yer alan tablodan, ‘’yeni üyelik’’ başlığına tıklanmalıdır.
 • İşlemler sonrası otomatik açılan ekran üzerinden, sistem bilgi talebinde bulunmaktadır.
 • Bilginin girilip, sistem şifresinin belirlenmesi sağlanmalıdır. Daha, sonra ’’onay’’ kutucuğuna tıklanmaktadır.

Bu aşamalar ile üyelik ve şifre belirleme işlemi tamamlanmaktadır. Otomatik ekranda talep edilen bilgiler hakkında ayrıntılı anlatım, alt başlık içerisinde yer almaktadır.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Randevu Alma Ekranı Üye Bilgileri

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi randevu ekranı kullanıcı bilgileri, üyelik işlemi yapılırken sisteme tanımlanmalıdır. Sistemde belirlene şifre, bu bilgilerden biri olup, randevu tarihi belirlenirken gerekmektedir. Üst başlıkta yer alan üyelik kaydı aşamalarının sonuncusunda, şifre bilgisi iletilmelidir. Otomatik ekranın yönelttiği sorulara verilecek cevaplar, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • TC kimlik numarası bilgisi,
 • Kişinin belirlediği bir şifre bilgisi

Bu bilgiler boşluklara girilip, ‘’onay’’ kutucuğuna tıklanmalıdır. Aşamaların tamamlanması ile üyelik oluşturulmaktadır. Bu aşamada belirlenen kullanıcı şifresi, MHRS şifresidir. Bu şifre ile randevu ekranından, randevu tarihi belirlenmektedir. Bu şifre olmadan Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi randevu alma ekranı aracılığı ile randevu alınamamaktadır. Randevu ekranı ve şifre kullanımı hakkında bilgi alt başlıklardan öğrenilebilmektedir.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Randevu Alma Ekranı Nasıl Kullanılır?

Uludağ Üniversitesi randevu ekranı kullanımı için hastanerandevu.gov.tr/Vatandas/ adresine giriş yapılmalıdır. Ana sayfa içerisinden hastanenin bulunduğu il seçilmelidir. Randevu alımı için izlenecek aşamalar, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • İnternet arama motoruna, ‘’ hastanerandevu.gov.tr/Vatandas/ yazılıp, arama yapılmalıdır.
 • Arama sonucu açılan ekranda bulunan listeden, ‘’ Bursa’’ ili seçilmelidir.
 • İl seçimi sonrası açılan tablodan ise Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi başlığına tıklanmalıdır.
 • Bu işlemler sonrasında, hastanenin uygun randevu tarihleri görüntülenmektedir. Bu randevu tarihlerinden birine tıklanmalı ve seçim yapılmalıdır.
 • Seçin sonrası otomatik bir ekran acımaktadır bu ekran şifre bilgisi istemektedir.
 • Şifre bilgisinin girişi ile ‘’onay’’ kutucuğuna tıklanmaktadır.

Aşamaların tamamlanması ile randevu tarihi sisteme tanımlanmaktadır. Otomatik ekran yardımı ile sorulan şifre hakkında bilgi, alt başlıktan öğrenilebilmektedir.

İbni Sina Hastanesi randevu alma yazımıza bakabilirsiniz.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Randevu Alma Ekranı Şifresi

Uludağ Üniversitesi randevu ekranı kodu, randevu belirleme aşamasının sonunda talep edilmektedir. Bu şifre olmadan Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi randevu alma ekranı işlemleri yapılamamaktadır. Bir üst başlıkta yer alan randevu belirleme aşamalarının sonuncusu olan otomatik ekranda şifre bilgisi iletilmelidir. Otomatik ekrana girilecek bilgiler, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • TC kimlik numarası
 • MHRS şifresi girilmelidir.

Bu bilgiler son aşamada boşluklara girilip, ‘’onay’’ kutucuğu tıklanmalıdır. İstenilen MHRS şifresi, sisteme yeni üyelik yaptırılırken belirlenen şifredir. Bu şifre ilk üyelik sırasında kişi tarafından belirlenmiştir. Şifre olmadan randevu tarihi belirlenememektedir. Onay sonrası randevu tarihi sisteme kaydedilir. Randevu tarihinde hastaneye, Türkiye Cumhuriyeti kimlik belgesi ile ulaşım sağlanmalıdır.

Sağlık Danışmanı
Sağlık Danışmanı
Doktor, hekim veya tabip, tıp alanında çalışan profesyoneller, Hastalık, tanı, tedavi, güzellik, bitkisel tedavi ve ilaçlar hakkında bilgilendirme platformunda güncel ve faydalı içerikler sunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.