Urla Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı

A+
A-

Urla Devlet Hastanesi randevu alma işlemlerine, iletişim bilgilerine, adresine ve hastanenin bölümlerine bakabilirsiniz. Yazımızda Urla Devlet Hastanesi hakkında tüm detaylar yer almaktadır. Yer alan bilgiler sayesinde kısa sürede yapacağınız işleme bakabilirsiniz.

Urla Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı

Urla Devlet Hastanesi randevu alam sayfası, hastanerandevu.gov.tr/Vatandas/ adresi üzerinden erişim sağlanarak, görüntülenmektedir. Bu ekran üzerinden randevu tarihi belirlenebilmektedir. Tarih belirleme işlemi için sisteme üyelik yapılmalıdır. Üyelik sırasında ise MHRS şifresi belirlenmektedir. Üyelik ve şifre belirleme için https://www.hastanerandevu.gov.tr adresine erişim sağlanmaktadır. Belirlenen şifre sayesinde Urla Devlet Hastanesi randevu alma ekranı işlemleri yapılabilmektedir. Verilen adres üzerinden şifre belirlenmeli ve üyelik yapılmalıdır. Üyelik işlemi, şifre ve randevu ekranı kullanımı hakkında bilgiler, alt başlıklarda yer almaktadır.

Ayrıca 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi randevu alma bilgileri yazımızdadır.

Urla Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı Üye Kaydı

Urla Devlet Hastanesi randevu ekranı kullanıcı kaydı, https://hastanerandevu.gov.tr adresi üzerinden yapılabilmektedir. Üyelik kaydı olmayanlar, hastanelerin randevu ekranlarını kullanamamaktadır. Üyelik kaydı için aşamalar, şu şekilde sırlanmaktadır:

 • İnternet arama motoruna, ‘’ https://hastanerandevu.gov.tr ‘’ başlığı girilip, arama yapılmaktadır.
 • Arama sonucu ana sayfa ekrana gelmektedir. Bu sayfanın sağ köşesinde bulunana ‘’randevu al’’ sekmesine tıklanmaktadır.
 • Tıklama sonrası bir tablo açılmaktadır. Bu tablonun altında yer alan ‘’yeni üyelik’’ başlığına tıklanmalıdır.
 • Otomatik açılan ekranda üyelik için bilgiler talep edilmektedir.
 • Şifre belirlenmesi gerektiği iletilmektedir.
 • Bilgi girişi ve şifre belirmesi sonrası, ‘’onay’’ kutucuğuna tıklanmalıdır.

Bu aşamalar ile üyelik işlemi tamamlanmaktadır. Üyelik sırasında belirlenen şifre ile, randevu alınabilmektedir. Son aşamada istenilen bilgi ve şifre belirleme hakkında detaylı bilgi alt başlıkta yer almaktadır.

Urla Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı Üyelik Şifresi

Urla Devlet Hastanesi randevu ekranı kullanıcı kodu, üyelik sırasında belirlenmektedir. Bu şifre kullanıcı tarafından belirlenmektedir. Bir üst başlıkta bulunan üyelik işleminin son aşamasında bu şifre belirlenmelidir. Son aşamada otomatik ekran açıldıktan sonra istenile bilgiler, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • TC kimlik numarası
 • Sisteme kişi tarafından yazılacak bir şifre bilgisi. Bu şifre kullanıcı tarafından belirlenmelidir.
 • Bilgiler boşluklara yazılıp, son aşamada ‘’onay’’ kutucuğuna tıklanmalıdır.

Bu işlem sonrası, üst başlıkta da değinildiği gibi üyelik kaydı tamamlanır. Üyelik kaydının tamamlanması ile şifrede belirlenmiş olmaktadır. Bu şifre MHRS şifresi olup, randevu talebi yapılırken tekrar, istenmektedir. Urla Devlet Hastanesi randevu alma ekranı kullanımı ve şifre ile işlem yapılması hakkında bilgiler, alt başlılar içerisinden öğrenilebilmektedir. MHRS şifresine sahip olmayanlar, hastane randevu ekranlarını görüntüleyememektedir.

Urla Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı Nasıl Kullanılır?

Urla Devlet Hastanesi randevu ekranı kullanımı, hastanerandevu.gov.tr/Vatandas/ adresi üzerinden kullanılmaktadır. Bu adres üzerinden tün hastanelerin, randevu ekranları görüntülenmektedir. Randevu alımı için izlenecek aşamalar, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • İnternet arama motorundan, ‘’ hastanerandevu.gov.tr/Vatandas/ başlığı aratılmalıdır.
 • Arama açılan ekran, ana sayfadır.
 • Ana sayfa üzerinde görüntülenen tablodan, ‘’İzmir’’ ili seçilmelidir.
 • İl seçimi sonrası otomatik ekran açılmaktadır. Bu ekranda hastane isimlerinin yer aldığı tablo bulunmaktadır.
 • Bu tablodan, ‘’ Urla Devlet Hastanesi’’ başlığına tıklanmalıdır.
 • Tıklama işlemi sonrası, hastanenin uygun randevu günleri görüntülenmektedir.
 • Bu randevu tarihlerinden birine tıklanarak, seçim yapılmalıdır.
 • Seçim sonrası açılan otomatik ekranda kimliğe ilişkin bilgiler ve sistem şifresi bilgisi istenmektedir.

Bu bilgilerin boşluklara girişi yapılmalı ve ‘’onay’’ kutucuğuna tıklanmalıdır. Bu aşamaların tamamlanması ile randevu kaydı sağlanmaktadır. Randevunun belirlendiği tarihte, nüfus cüzdanı ile hastaneye gidilebilmektedir. Aşamaların sonunda yer alan otomatik ekrana girilecek bilgi ve şifre içerikleri alt başlık içerisinden sunulmaktadır.

Ege Üniversitesi randevu alma ekranını inceleyebilirsiniz.

Urla Devlet Hastanesi Randevu Alma Ekranı Onay Şifresi

Urla Devlet Hastanesi randevu ekranı onay kodu kullanılarak, randevu tarihi belirlenebilmektedir. Bu şifre alınmamış ise randevu alımının son aşaması yapılamamaktadır. Bir üst başlıkta yer alan randevu belirleme adımlarının sonuncusu olan otomatik ekrana bilgi iletimi sırasında, bu şifre girilmelidir. Otomatik ekranda istenilen şifre ve bilgi içerikleri, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • TC kimlik numarası
 • MHRS şifresi.

Bu bilgiler boşluklara girilip, üst başlık altında anlatıldığı gibi ‘’onay’’ kutucuğu tıklanmalıdır. Aşamaların bitirilmesi ile ile Urla Devlet Hastanesi randevu alma ekranı işlemleri tamamlanmaktadır. Girilecek MHRS şifresi, sistem yeni üyeliği sırasında, kişinin belirlemiş olduğu şifredir. Bu işlemleri ile randevu tarihinde, hastaneye gidilerek, tedavi sağlanabilmektedir.

Sağlık Danışmanı
Sağlık Danışmanı
Doktor, hekim veya tabip, tıp alanında çalışan profesyoneller, Hastalık, tanı, tedavi, güzellik, bitkisel tedavi ve ilaçlar hakkında bilgilendirme platformunda güncel ve faydalı içerikler sunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.