Vücut Şeklinize Göre En iyi Giyinme Önerisi

Vücut Şeklinize Göre En iyi Giyinme Önerisi

Vücut tipine göre giyim güzel görünmek için çok önemlidir. Her insan, yaşı, cinsiyeti, boyu, kilosu, dünya görüşü ne olursa olsun güzel giyinmek ister ve güzel giyindiğiniz zaman sahip olduğunuz özgüven ile çoğu şey yarışamaz bile. Bu özgüveni sağlamak için, güzel görünmek için doğru giyiniyor olmanız gerekiyor. Doğru giyinmenin ilk kuralı da vücut tipine göre giyinmektir.

Eğer bel bölgeniz çok kalınsa çok dar ya da çok geniş kıyafetler tercih etmemelisiniz. Çok dar giyindiğinizde fazla kilolarınız dikkat çekecektir, çok geniş giyindiğinizde de olduğunuzdan daha kalın görünebilirsiniz. Bunun için vücudunuza en uygun kıyafet giymek sizi olduğunuzdan daha güzel gösterecektir. Eğer bacaklarınız çok inceyse yine çok dar ya da çok geniş kıyafetler tercih etmemelisiniz.

İnce bacaklarınız için ne çok dar ne de çok geniş olan pantolonlarınızda desenleri kullanabilirsiniz. Desenli pantolonlar bacaklarınızı daha dolgun görünmesine yardım edecektir. Bu gibi küçük tüyolar sayesinde vücut şeklinizi olduğundan daha güzel göstererek harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Farklı vücut tiplerinin nasıl giyinmesi gerektiği konusunda küçük tüyolar sizleri bekliyor.

Armut Tip Vücutlu Kadınlar için Giyinme Önerisi

Armut tip vücuda sahip kadınların üst bedeni ince alt bendeni ise daha kalındır. Armut tip vücutta küçük göğüsler, ince bel, geniş kalça ve kalın bacaklar vardır. Bu tip vücuda sahip olan kadınlar genellikle bel inceliğini ortaya çıkaracak kıyafetler tercih etmelidir. Feminen bir bel çevresine sahip bu kadınlar beli vurgulayan kıyafetlerden kaçınmamalıdır. Armut tip vücuda sahip olan kadınların dikkatleri üst bölgelerine çekmeleri gerekir. Bunun için küpe kolye gibi üst bölgeye dikkat çekecek olan aksesuarlar kullanmalıdırlar. Mesela V yaka işlenmiş bir üst giyerek dikkatleri üst bölüme çekip alt bölümü gizleyebilirsiniz.

Armut tip vücutlu kadınlar çok kısa etek ve şortlardan kaçınmalıdır çünkü giyilen kısa kıyafetler bu bölgelere dikkat çekecektir. Alt bölgelerimizi gizlemek istediğimiz için mümkün olduğunca düz ve sade pantolonlar üst kısmımıza dikkat çekmek istediğimiz için de üstümüze renkli, işlemeli, dikkat çeken kıyafetler tercih etmelisiniz. Armut tip vücuda sahip kadınlar geniş kalçalara sahip olacağı için kabarık etekler olduğundan daha da geniş gösterecektir. Bu yüzden daha çok vücuda oturan be düz inen etekler tercih edilmelidir. Giyeceğimiz üst kıyafetlerde de çok bol kıyafetler tercih etmemeliyiz çünkü çok geniş kıyafetler olduğundan daha kilolu gösterecektir.

Elma Tip Vücutlu Kadınlar İçin Giyinme Önerisi

Elma tip vücutlu kadınların bel ve göbek kısımları geniş, kalça ve bacak kısımları ise daha incedir. Göğüs ve göbek kısmı geniş olan elma tip vücutta bu bölümleri gizleyerek dikkatleri ince olan bacaklara çekmeliyiz. Bu şekilde kusurlu olan üst bölgemizi gizlemiş ve olduğumuzdan daha iyi bir vücut yapısında görünebiliriz. V yaka üstler ile boynunuzu daha uzun gösterebilir bu yüzden yaka ve yaka dökümünü ince ve küçük tercih etmelisiniz. Uzun gömlekler giyerek de üst bölgenizi gizlerken dikkatleri güzel bacaklarınıza çekmeyi başarabilirsiniz. Elma Vücut Tipine Göre Giyim için dolabınızda mutlaka bulunması gereken parçalar şunlardır: Mini etekler, dar pantolonlar, şortlar, yüksek belli etekler, bol paça pantolonlar. Bu parçalar olmazsa olmazınızdır. Bu parçalar ile dikkatleri ince bacaklarınıza çekerek kusurlu olan üst bölgenizi gizleyeceksiniz. Üst bölgeniz için dar kıyafetlerden kaçınıp kilolarınızı gizleyecek daha geniş parçalar tercih etmelisiniz ancak çok geniş kıyafetler de olduğunuzdan daha kilolu göstereceği için bu dengeyi iyi kurabilmeniz gereklidir.

Kısa Boylu Kadınlar İçin Giyinme Önerisi

Kısa boylu olduğunuz için istediğiniz kıyafetlerin yakışmayacağını düşünüyor olabilirsiniz. Vücut tipine göre giyinme tüyoları ile kısa olan bacak boyunuzu daha uzun göstererek harika bir görünüme kavuşabilirsiniz. Kısa boylu kadınların olmazsa olmazı tabi ki topuklu ayakkabıdır. Topuklu ayakkabılar sayesinde olduğundan çok daha uzun görünebilirsiniz. Topuklu ayakkabı tercihinizi ten rengi stiletto ayakkabı tarafından kullanırsanız bacak boyunuz olduğundan daha uzun görünecektir.

Bu ayakkabılar sayesinde kısa olmanızın kurtulabilirsiniz. Topuklu ayakkabılarınızın üzerine giyeceğiniz İspanyol paça yüksek bel kot pantolonlar ile de uzun bacak boyuna ulaşabilirsiniz. Ayrıca belinize ince bir kemer takarsanız hem belinizi vurgulamış olursunuz hem de daha uzun görünebilirsiniz. Kalın kemerleri kısa boylu kadınlar çok fazla tercih etmemelidir. Kısa boylu kadınların tercih etmemesi gereken şeylerden birisi de büyük boyutta bir çanta. Büyük boyuttaki çantalar sizi olduğunuzdan daha kısa görünmenize sebep olabilir. Aynı zamanda bacak boyunu kesen bilekten ayakkabılar da bacak boyunuzu olduğundan daha kısa görünmesine neden olabilir.

Küçük Göğüslü Kadınlar için Giyinme Önerisi

Bundan birkaç yıl öncesine kadar büyük göğüslü olmak moda iken birçok manken estetik ameliyat ile göğüs yaptırıyordu. Ancak günümüzde modeller bu akımdan vazgeçerek kendi vücut tiplerine uygun giyinmeye başladılar. Kendi ile barışık olan küçük göğüslü kadınlar vücut tipine göre elbise seçtikleri için küçük olan göğüslerini olduğundan daha büyük göstererek kusursuz bir görünüme kavuşuyorlar.

Göğüslerinizi büyük göstermek için her iç çamaşırcıda bulunan destekli iç çamaşırları ile olduğundan bir ya da iki beden büyük gösterebilirsiniz. Bu iç çamaşırlarından güzel dikilmiş ve kaliteli olanları tercih ederseniz göğüslerinize doğal bir büyük görünüm verebilirsiniz. Aynı zamanda kıyafet seçimi de göğüslerinizin büyük görünmesi için önemlidir. Dikine çizgili ince bluz ve elbiseler giymek göğüslerinizi büyük gösterecek küçük tüyolardan birisidir. Bununla birlikte kat kat büyük kolyeler takarak da olduğundan daha büyük bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Ancak göğüsleri büyük göstermenin ilk ve olmazsa olmaz kuralı dik durmaktır. Dik durmak göğüslerinizi hem daha dik hem daha büyük gösterecektir.

Büyük Göğüslü Kadınlar İçin Giyinme Önerisi

Birçok kadını büyük ve dik göğüslere sahip olmakken bazı kadınlar büyük göğüslerinden rahatsız olurlar ve göğüslerini gizlemek isterler. Böyle kadınlar öncelikle iç çamaşırı seçimini doğru yapmalıdır. Göğüsleri küçük göstermek için daha çok toparlayıcı iç çamaşırları tercih etmelidir. Vücut tipine göre kıyafet seçimi de oldukça önemlidir. Göğüsleri büyük olan kadınlar v yaka bluz ya da v yaka elbise tercih ederek göğüslerini daha küçük gösterebilirler. Göğüslerin dikkat çekmesini önlemek için dikkati alt tarafa mini etekler işlemeli kemerler ya da şortlar giyerek çekebilirsiniz.

Çok İnce Kadınlar İçin Giyinme Önerisi

Bir türlü kilo alamadığınız için üzülüyorsanız ve çok ince bir vücuda sahipseniz boy ve kiloya göre elbise seçimi yaparak olduğunuzdan daha güzel bir fiziğe sahip görünebilirsiniz. Kısa etekler ve şortlar bacaklarınız çok ince olduğu için buralara dikkat çekecektir bu yüzden kısa kıyafetleri tercih etmemelisiniz. Uzun etekler, elbiseler, bacağınıza yapışmayan pantolonlar sizi olduğunuzdan daha dolgun gösterebilir.

Üst bedeniniz için de dar kıyafetler tercih etmemelisiniz. Kış aylarında kalın ve bol kazaklar sizin kurtarıcınız olacaktır. Desenli kıyafetleri giymekten hiç korkmayın. Desenli kıyafetler de sizi olduğunuzdan daha dolgun gösterecektir. Ancak dikine çizgili kıyafetleri tercih etmeyiniz çünkü dikine çizgiler olduğunuzdan daha ince görünmenize yol açar.

Sağlık Uzmanı
Sağlık Uzmanı
Doktor, hekim veya tabip, tıp alanında çalışan profesyoneller, Hastalık, tanı, tedavi, güzellik, bitkisel tedavi ve ilaçlar hakkında bilgilendirme platformunda güncel ve faydalı içerikler sunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.